Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Bursztynki na występach w Dzierzgoniu i na Jarmarku Dominikańskim

2018-08-01 12:01:54 (ost. akt: 2018-08-01 12:33:59)

Okres wakacyjny to czas licznych imprez plenerowych. Nie może na nich zabraknąć ekipy malborskich bursztynków. Poniżej relacja Celiny Pacanowskiej z występów w Dzierzgoniu i Gdańsku.

27 sierpnia 2018 roku, zespół taneczny BURSZTYNKI, był zaproszony na wjazd Króla Jagiellończyka w Dzierzgoniu. W pięknym korowodzie przez całe miasto udział wzięła 20-osobowa grupa bursztynkowa. Na zakończenie przemarszu wszystkie grupy robiły pokazy przed Królem.
Na pięknym Wzgórzu Zamkowym, malborskie bursztynki wraz z rodzicami zaprezentowały się w tańcu dawnym Praczki.


Na zaproszenie Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku dnia 28.07.2018 roku już po raz siódmy, BURSZTYNKI, uczestniczyły w otwarciu 758 JARMARKU ŚW. DOMINIKA.
W sobotę ulice centrum stolicy Pomorza, zapełniły się setkami osób, a olbrzymia ich część, obserwowała uroczyste otwarcie Jarmarku św. Dominika, który rozpoczął się w samo południe, przy Dworze Artusa w Gdańsku. BURSZTYNKI brały udział jako: Błazny, Hermesy, i Damy Dworu. Dzieci uczestniczyły w korowodzie od Dworu Artusa do Złotej Bramy i powrót do Zielonej Bramy. Malborskie HERMESY w składzie: Hania Ryś, Dawid Czaplicki, Kaja Rej i Ania Hawryszkiewicz szli z magicznymi biało-złotymi postaciami i głównym Hermesem , natomiast BŁAZENKI ( Zuzia Wąsik, Laura Tatarzyn, Julia Kuzikowska, Julia Latkiewicz, Zosia Holke i Milena Ryś)w tak upalny dzień, robiły piękne gwiazdy. Prezydent miasta Gdańska, Paweł Adamowicz dziękował nam za kolejny już udział naszego zespołu w otwarciu Jarmarku. Dziękujemy za miłe słowa od Prezydenta, jest to bardzo miłe a zarazem budujące. Ciepłe słowa i rozmowa z włodarzami miasta, była zarówno dla dzieci jak i dla rodziców kolejnym wspaniałym przeżyciem.

Serdecznie dziękuję mamom i babciom za okazaną mi pomoc podczas wyjazdu.
Mam nadzieję iż wszyscy będą długo wspominać mile spędzony upalny sobotni dzień Jarmarku.