Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Trener Nawrocki i dwóch zawodników z Malborka na mistrzostwach świata w hokeju na rolkach

2018-07-17 13:46:02 (ost. akt: 2018-07-17 14:16:43)

Autor zdjęcia: profil FB World Skate

Od soboty, 14 lipca br. można obserwować pierwszy w historii mistrzostw świata w hokeju na rolkach (WS Inline Hockey World Championships 2018 - Asiago Roana) występ Polskiej Reprezentacji Juniorów U18. Zawody rozgrywane są we Włoszech w miejscowościach Asiago i Roana.

Warto dodać, że trenerem naszej reprezentacji jest Sławomir Nawrocki z Malborka, jednocześnie trener utytułowanej w Polsce drużyny UKS Bombek działającej przy SP nr 3 w Malborku. W zespole grają również dwaj zawodnicy z naszego miasta Michał Nawrocki i Michał Sadowski. Obaj spisują się świetnie, a Michał Nawrocki prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców w rozegranych do tej pory meczach.

Pierwszym sukcesem rolkarzy był mecz otwarcia, gdzie Polska pokonała Wielką Brytanie 3:0 (pierwszy gol M. Sadowski, dwa kolejne M. Nawrocki), potem następne zwycięstwo z Niemcami 4:1 (M. Nawrocki 1 gol) i nokautujący wynik z Indiami w ostatnim spotkaniu fazy grupowej 23:0 (M. Nawrocki 5 goli), z której wyszliśmy jako liderzy.

Niestety w meczach preeliminacyjnych do ćwierćfinałów nie poszło już tak dobrze. Najpierw spotkaliśmy się z faworytami mistrzostw – drużyną z Kanady - i pomimo ogromnego ducha walki reprezentacja polski uległa wysoko 13:1, nie udało się również wygrać z Namibią (8:2).

Teraz nasza drużyna, która jest najmłodszą na mistrzostwach, walczy o jak najlepsze miejsce. Jutro zagra z Nową Zelandią i jeżeli uda się ją pokonać, będzie grać o 9. miejsce.

Oglądaj mecze na żywo


zdjęcia z profilu FB World Skate