Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Malborczycy spotkali się z piosenką francuską

2018-07-16 11:42:06 (ost. akt: 2018-07-17 12:01:33)

W piątek (13.07) wieczorem podczas Spotkania z Piosenką Francuską w Karczmie Rycerskiej przy malborskim zamku można było już po raz szósty posłuchać przepięknych utworów z kraju nad Loarą w wykonaniu wspaniałych gości – wokalistek z Torunia Joanny Czajkowskiej-Zoń i Sylwii Wiśniewskiej-Kwasiborskiej, duetu Jacek Beszczyński i Andrzej Raniszewski, którzy jak zwykle poprowadzili koncert oraz muzyków z Malborka - zespołu Amber Chant.

Wykonawcom towarzyszyło trio instrumentalne „Szczerbate Zajączki” w składzie: Bartek Staszkiewicz, Robert Rychlicki-Gąsowski i Wojtek Zadrużyński.

Podobnie jak w latach poprzednich, gośćmi specjalnymi była młodzież z naszego partnerskiego miasta Margny les Compiegne, która obecnie przebywa w Malborku w ramach wymiany z SP nr 5. Oni również zaprezentowali się na scenie.
Jak zwykle przy tej imprezie nie zawiodła licznie zebrana malborska publiczność, choć deszczowa aura nie zachęcała do wyjścia z domu. Ci, którzy zdecydowali się przyjść, mieli okazję posmakować francuskich win i serów, serwowanych przez Richarda i Cristinę Gnat z Margny-les-Compiegne.

Spotkanie z Piosenką Francuską od pierwszej edycji organizuje jego pomysłodawczyni Monika Ładyńska, która na zakończenie zaprosiła malborczyków na kolejny koncert już za rok.