Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Stand up w Alternatywie

2018-07-13 10:24:26 (ost. akt: 2018-07-13 10:59:07)

Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw zaprasza na wakacyjną dawkę dobrego humoru. 16 lipca (poniedziałek) o godz. 20.00 rozpocznie się wyjątkowy wieczór. Na scenie w Alternatywie wystąpi aż pięciu stand-uperów!

„Stand-up Polska nad morzem”’ to nowy projekt, w ramach którego w lipcu 2018 r. komicy odwiedzają największe kurorty nad Bałtykiem. Na tej trasie znalazł się również Malbork.

W malborskiej Alternatywie pojawi się Antoni Syrek-Dąbrowski, komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 r., a poza stand-upem zajmuje się również improwizacją komediową, której uczył się od mistrzów tej formy w teatrze "IO" w Chicago. Improwizuje od ponad czterech lat w teatrze "Hofesinka".

Widzów bawić będzie również Sebastian Rejent, który wielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego. Jeszcze mu się to nie udało, natomiast trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś… posikał się ze śmiechu i nie było to dziecko. Jak sam podkreśla, nigdy nie zgodzi się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

Rozśmieszać będzie także Cezary Jurkiewicz. Przede wszystkim komik, tekściarz, scenopisarz, ale i… hipochondryk z bardzo wnikliwym podejściem do problemów otaczającego nas świata. W swoich tekstach przewraca swoją brudną duszę na lewą stronę, wciągając nas w czarną otchłań beznadziei, zmarnowanych okazji i zatrutą zazdrością podejrzliwość.

Będzie też Darek Gadowski, człowiek o wielu zainteresowaniach i nikłej wytrwałości. Obserwator ludzi i życia. Wie, co i jak trzeba zrobić, ale uwielbia robić inaczej. Tylko po to, żeby sprawdzić, co ciekawego się wydarzy. Krytyk tradycji i obyczajów. Unika ludzi bez poczucia humoru.

Natomiast dla Bartka Walosa wymarzona miejscówka do grania to nadmuchiwany zamek. Wychowany w wypożyczalni kaset wideo. Czujny obserwator i analityk światów zmyślonych i okolic. Indiana Jones sceny kawiarniano-barowej. Człowiek słowa bardziej, niż czynu. Poławiacz pereł, miłośnik pizzy, ramenu i pierożków. Leniwy, ale zdolny. W Resorcie Komedii prowadzi dubbingi do filmów szczególnych pod nazwą "Mondo Wideo Walosa" oraz, razem z Maćkiem Buchwaldem, autorską mieszankę Świata Wayne'a i telewizji śniadaniowej - "Domówka u Maćka i Barta".

Czy trzeba kolejnych rekomendacji, by przekonać, że w ten poniedziałkowy lipcowy wieczór może zostać zaprezentowana rekordowa liczba zabawnych monologów i żartów, a salwy śmiechu będą wybuchać bez żadnych przerw? Organizatorzy, czyli Stand-up Polska i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw zapraszają do Alternatywy, ul. Grunwaldzka 16-18 już 16 lipca (poniedziałek) na godz. 20.00. Bilety kosztują 39 zł są do nabycia na stronie internetowej kupbilecik.pl.

informacja: Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw