Czwartek, 1 czerwca 2023. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Trwa wymiana oświetlenia w mieście

2018-07-11 10:27:02 (ost. akt: 2018-07-11 10:53:39)

Rozpoczęła się modernizacja infrastruktury oświetleniowej w granicach miasta zarówno na elementach stanowiących majątek miasta (w ramach projektu MOF) jak i na majątku Energa Oświetlenie.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje modernizację oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne z wykorzystaniem technologii LED w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych wraz z montażem systemu sterowania oświetleniem. Dzięki realizacji projektu nastąpi ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez system oświetlenia ulicznego, a tym samym redukcja emisji gazów cieplarnianych. Zgodnie z projektem na terenie miasta Malborka zostanie zmodernizowanych 687 punktów świetlnych.

Ulice przewidziane do wymiany opraw na LED na infrastrukturze spółki Energa Oświetlenie to ulice Kochanowskiego, Struga i przyległe. Jednocześnie ruszą prace na ulicach Wiślanej, Grudziądzkiej, Chopina, Wiosennej i Lotniczej.

Mocno zaawansowane są już prace wykonywane zakresie przewidzianym przez MOF. Do tej pory wymieniono oświetlenia na ulicach: Andersa, Bażyńskiego, Dalekiej, Dąbrówki, Kotarbińskiego, Kwiatkowskiego, de Gaulle’a, Sikorskiego, części Michałowskiego, pl. 3 Maja, Sadowej, Sportowej, Zamkowej, Zakopiańska, Żeromskiego.

Wymiana oświetlenia na pozostałych ulicach (Dworcowa, Kopernika, Kościuszki, Łąkowa, reszta Michałowskiego, Norwida, Nowowiejskiego, Parkowa, Piastowska, Piłsudskiego, Pionierów, Kusocińskiego, pl. Narutowicza, Poczty Gdańskiej, Rolnicza, Sierakowskich, Smoluchowskiego, Urocza, Wareckiej, Wileńska, Żelazna) będzie zrealizowana, zgodnie z harmonogramem, do końca tego miesiąca.

Wykonawcą inwestycji jest firma FBSERWIS S.A. z siedzibą w Warszawie. Wartość zadania wynosi 1 187 626,19 zł, z tego dofinansowanie na poziomie 67,53%.

Prace są realizowane w ramach umowy na „Dostawę i montaż opraw oświetlenia ulicznego” z projektu „Poprawa efektywności energetycznej na terenie MOF Malbork – Sztum (oświetlenie uliczne)” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działania 10.4 Redukcja emisji współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”.

Czytaj również: Wymiana oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne w ramach MOF Malbork-Sztum