Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

ZSP nr 3 będzie promował MBOJ w Brukseli

2018-07-02 09:36:31 (ost. akt: 2018-07-02 11:15:11)

Podczas czwartkowej (28.06) sesji Rady Miasta Malborka Jan Stawicki - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku – poinformował radnych o sukcesie projektu „Dzień Europy - dziedzictwo kulturowe oczami młodych”, zrealizowanego przez tę placówkę w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior” i będącego jednocześnie podsumowaniem udziału w programie „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego” (EPAS).

Jak relacjonował dyrektor, o nominacji szkoły do udziału w tym programie przez Parlament Europejski, został poinformowany telefonicznie w listopadzie 2017 r. Przesłanką ku temu było pozyskanie na potrzeby szkoły i uczniów z projektów unijnych miliona euro.

Projekt MBOJ był przedsięwzięciem podsumowującym działania związane z uczestnictwem w EPAS a także upamiętniającym Dzień Europy. W związku z tym, że rok 2018 został ogłoszony rokiem dziedzictwa kulturowego, postanowiono wykorzystać ten temat przy organizacji wydarzenia, które otrzymało nazwę „Dzień Europy - dziedzictwo kulturowe oczami młodych”. Do wspólnej zabawy szkoła zaprosiła pozostałe placówki ponadgimnazjalne, które dzięki temu otrzymały możliwość integracji i własnej prezentacji.

Kolejnym krokiem w programie było przesłanie w ciągu 24 godzin do Warszawy fotorelacji z imprezy, po czym przyszła odpowiedź, że ZSP nr 3 otrzymał wyróżnienie.

12 czerwca br. na Zamku Królewskim odbyła się Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, gdzie młodzież przedstawiła swoje działania w ramach MBOJ. Przy tej okazji szkoła zajęła drugie miejsce w Polsce za kampanię medialną swojego projektu.

Czytaj także:

Dzień Europy zintegrował malborskie szkoły

Sukces projektu ZSP nr 3

Ale to nie koniec sukcesów. Projekt spodobał się tak bardzo, że w listopadzie br. odbędzie się kolejna prezentacja tego wydarzenia, tym razem w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Dyrektor Stawicki podziękował radnym za stworzenie młodzieży możliwości do realizacji własnych pomysłów i wsparcia ich finansowo, zaapelował jednocześnie o przemyślenie zwiększenia środków na ten cel, tak aby w przyszłym roku nie odrzucać żadnego zgłoszonego zadania i dać wszystkim szansę na przeprowadzenie zaplanowanych działań.Zobacz pełne nagranie wystąpienia (kliknij na obrazek)

	http://m.82-200.pl/2018/07/orig/untitled-1-3248.jpg