Sobota, 3 czerwca 2023. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Podsumowanie sezonu 2017/2018 Sekcji Pływackiej MAL WOPR

2018-06-29 14:09:39 (ost. akt: 2018-06-29 14:22:48)

Zakończył się kolejny sezon dla sekcji pływackiej MAL WOPR Malbork. W czwartek 21 czerwca odbyło się uroczyste spotkanie na chwilę przed zasłużonymi wakacjami. Poniżej relacja sekcji:

Tym razem pogoda nie dopisała zawodnikom Sekcji Pływackiej MAL WOPR, którzy wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na gościnnych terenach OSiR-u w trakcie podsumowania sezonu pływackiego 2017/2018. Potężna wichura i deszcz zepsuła pogodę ale na pewno nie dobre nastroje malborskich pływaków. Spotkanie rozpoczęła Dorota Grzywacka witając przedstawicieli władz miasta i starostwa na czele z burmistrzem Malborka Markiem Charzewskim, wicestarostą Waldemarem Lamkowskim oraz radnym powiatu Andrzejem Zakrzewskim, a także rodziców i samych zawodników. W dalszej części spotkania Dorota Grzywacka przedstawiła osiągnięcia mijającego sezonu Sekcji Pływackiej MAL WOPR w liczbach i nie tylko;

74 pływaków w dwóch grupach treningowych,
46 zawodników z licencją PZP,
642 godziny treningowe do dnia dzisiejszego, a treningi nadal trwają…
1242 km przepłynięte w wodzie, a to jeszcze nie koniec…
34-krotny udział w zawodach okręgowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych
261 zdobytych medali w tym; 112 złotych, 76 srebrnych i 73 brązowe
18 odwiedzonych miast w kraju i za granicą
2 zgrupowania kadr w Wałczu
i tradycyjnie już niezliczona liczba wzruszeń, wrażeń i emocji

We wrześniu 2017 zawodnicy MAL WOPR rozpoczęli kolejny sezon pływacki. W trakcie sezonu startowali w Gdyni, Oświęcimiu, Warszawie, Łodzi, Lęborku, Kościerzynie, Gdańsku, Olsztynie, Elblągu, Rypinie, Poznaniu, Zabierzowie, Słupsku, Brodnicy, Ciechanowie, Gorzowie Wlkp, Toruniu oraz w partnerskim mieście Nordhorn w Niemczech. W sezonie 2017/2018 zawodnicy MAL WOPR zdobyli rekordową liczbę aż 261 medali w tym; 112 złotych, 76 srebrnych i 73 brązowe. W tej liczbie znalazło się 50 medali (w tym 17 złotych) przywiezionych z Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Nordhorn.

Sekcja Pływacka MAL WOPR liczy się w znaczący sposób na arenie województwa i kraju; dwójka zawodników znajduje się Kadrze Wojewódzkiej (Paulina Cierpiałowska i Nadia Walentynowicz), a trójka w bezpośrednim jej zapleczu (Jakub Grapentyn, Magda Mroczek i Liliana Szpaczyńska). Najlepsza zawodniczka MAL WOPR, Paulina Cierpiałowska w minionym sezonie wywalczyła dwa nieoficjalne rekordy Polski (w sumie posiada ich już dziewięć), ma też na swoim koncie 59 rekordów okręgu. Jest posiadaczką drugiej klasy sportowej w kategorii OPEN, zawodniczką Kadry Wojewódzkiej, a także najlepszą zawodniczką 13 letnią w Polsce. Paulina uzyskała w tym sezonie dwa wyniki punktowe powyżej 700pkt FINA, jest posiadaczką 15 rekordów klubu, a w minionym sezonie wywalczyła 67 medali z czego aż 60 to medale złote. Paula była najlepszą zawodniczką we wszystkich zawodach w których brała udział.

Czas podsumowań to również czas podziękowań. Klub nie istniałby gdyby nie przede wszystkim rodzice zawodników. To im należą się największe podziękowania, za wsparcie, motywację i doping. Malborskich pływaków wspierają też liczni darczyńcy i przyjaciele. W ubiegłym sezonie klub wspierali; firma NYBORG MAWENT, przedsiębiorstwa Nogat i PWiK, firma Leier, Jan Majewski właściciel hotelu Majewski, Jarosław Dymek właściciel siłowni Dymek Body Line, Wiesława i Sławomir Mroczek oraz Arkadiusz i Edyta Jendruszewscy z Cukierni Jędruś. Najważniejsze wsparcie finansowe klub uzyskuje od wielu lat od władz miasta Malborka; dzięki dotacjom klub może się rozwijać i przynosić splendor Malborkowi.

Prezes MAL WOPR, a jednocześnie trener koordynator Sekcji Pływackiej MAL WOPR Dorota Grzywacka, dziękując wszystkim, którzy wspierają malborskich pływaków wręczyła na ręce przybyłych gości podziękowania i słowa wdzięczności. Zawodnicy symbolicznymi słodyczami podziękowali swoim rodzicom za pomoc i wsparcie w ciężkim życiu pływaka. Podziękowania za trud włożony w treningi oraz godne reprezentowanie Malborka i sukcesy sportowe otrzymali też młodzi pływacy. Każdemu z zawodników wręczono pamiątkowy, klubowy gadżet. Siedmioro młodych pływaków otrzymało powołania do klubu. Ze smutkiem i żalem pożegnano też odchodzących z klubu wieloletnich reprezentantów MAL WOPR; Macieja Kowalskiego i Alicję Lewandowską, którzy wyprowadzają się z Malborka oraz Weronikę Marchlewską, Jana Grocheckiego, Marcina Gołombiewskiego oraz Natalię i Olę Krzyżanowskie. Trenerka Dorota Grzywacka życzyła im wielu sukcesów w dalszym życiu, zarówno osobistych jak i w nauce, mając nadzieję, że wszystko czego nauczyli się w klubie zaowocuje w przyszłości. W trakcie uroczystości podziękowania od rodziców i zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR otrzymały też trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska. Te z kolei podkreśliły ogromną pomoc rodziców w działalności Sekcji, bo gdyby nie oni, klub z pewnością nie mógłby istnieć.

Po części oficjalnej nastąpił czas zabaw i poczęstunku. Było ognisko, poczęstunek, ciasta i słodycze. Było też mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Mimo oficjalnego zakończenia sezonu juniorzy i młodzicy MAL WOPR nadal trenują bowiem cykl treningowy zakłada jak najkrótszą przerwę w treningach. Dopiero 29 czerwca na pływaków MAL WOPR będzie czekać odpoczynek po ciężkim sezonie i przygotowania do kolejnego, oby jeszcze bardziej owocnego.