Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Malborscy hokeiści w kolejnej kolejce ligowych rozgrywek

2016-12-19 10:27:05 (ost. akt: 2016-12-19 10:46:46)

11 zawodników UKS Bombek SP3 uczestniczyło w rozgrywkach ligowych PZHL w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii żaka młodszego zawodnicy: Michał Muczeński, Miłosz Rukat, Igor Napiatek, Adrian Czarniak i Łukasz Piór zagrali dwumecz z Legią Warszawa, niestety wyprawa do stolicy nie należała do udanych...obydwa mecze 17 i 18 grudnia zakończyły się porażką.

Kolejne rozgrywki w tej kategorii dopiero w styczniu, wcześniej jednak żacy młodsi zagrają w międzynarodowym turnieju Warrior Cup w
Katowicach w dniach 28-30 grudnia 2016. W kategorii żaka starszego zawodnicy: Mateusz Mozołowski, Szymon Cyganowski, Marcin Cybulski i Nadia Ratajczyk zagrali w Gdańsku z GKS Stoczniowiec. Pierwszy mecz zakończył się porażka 9:3, w kolejnym żacy prowadzili już 3:1, jednak w trzeciej tercji to zawodnicy GKS strzelili więcej bramek wygrywając ostatecznie 8:4. Michał Nawrocki rozgrywał swoje mecze w Toruniu przeciwko ŁKH Łódź, mecz zakończył się wygraną 3:1, nasz zawodnik asystował przy jednej z bramek. W tabeli prowadzi zespół, w którym gra nasz zawodnik Sokoły z kompletem punktów przed GKS Stoczniowiec, ŁKH, PTH którego barwy reprezentują nasi zawodnicy i Legia Warszawa. Do finałów mistrzostw Polski awansuję dwa pierwsze zespoły trzeci zagra w barażach. Kolejne mecze z udziałem naszych zawodników w styczniu. Jeszcze przed świętami Michał będzie uczestniczył w turnieju międzynarodowym w Czechach a w okresie świątecznym wraz z Bartkiem Grabara będą rywalizowali w turnieju w Toruniu Christmas Cup z udziałem druzyn z Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy i Izraela. Wychowanek UKS Bombek SP3 Michał Sadowski w tym sezonie reprezentuje barwy GKS Stoczniowiec w kategorii młodzika. Michał rozegrał dwa mecze w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy w Tychach z gospodarzem GKS i Podhalem Nowy Targ. Zespół, w którym Michał gra w tym sezonie zajmuje trzecie miejsce dające prawo gry w barażach o mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Kolejne mecze z udziałem naszych zawodników w styczniu.

W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku w pierwszym meczu zawodnicy UKS Bombek wygrali kolejny mecz 2:1 z Marvin's Gdańsk, Bombersi przegrali 9:10 z Grizzlies Gdynia a Grom Morąg zwyciężył 7:3 Media Team Gdańsk, Gryf Gardeja pauzował w tej kolejce.

W tabeli prowadzi z kompletem punktów UKS Bombek SP3 złożony z wychowanków Klubu - 15 pkt przed Gryf Gardeja - 6pkt, Grizzlies Gdynia - 6pkt, Bombers malbork - 5pkt, Media Team -4pkt, Grom Morąg - 4pkt i Marvin's Oliwa Hockey Team 2pkt.

Kolejne mecze rozegrane zostaną w 8 stycznia:
godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork - TH Gryf Gardeja
godz 9'30 mecz II - Marvin's Oliwa Gdańsk - Grom Morąg
godz 11'00 mecz III - Media Team Gdańsk - Grizzlies Gdynia
pauza - UKS Bombek/Niedźwiadki Gdynia

15 stycznia na lodowisku w ramach VII kolejki rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie UKS Bombek SP3, OSiR oraz Stowarzyszenie Nasz Wielbark organizują jak co roku tradycyjnie na lodowisku zbiórkę na szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 25 Finał WOŚP. Oprócz rywalizacji RLH zagrają także pokazowo najmłodsi adepci hokeja, liczne konkursy i licytacje i możliwość spróbowania domowych wypieków. Zapraszamy zatem na lodowisko.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.

Nadesłał: Sławomir Nawrocki