Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Świąteczne przedstawienia w Przedszkolu nr 10

2016-12-19 10:19:26 (ost. akt: 2016-12-19 10:31:40)

Dzieci z Przedszkola nr 10 z wielką radością oczekują Świąt Bożego Narodzenia. Uczestniczą w świątecznych przygotowaniach w formie aktywności plastycznej, teatralnej, muzycznej oraz kulinarnej ( pieką pierniczki). Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności rodzicom podczas świątecznych występów, które odbyły się we wszystkich grupach wiekowych.

Dzieci 4-5-letnie z grupy "Krasnoludki" zaprezentowały zaproszonym gościom jasełka w postaci montażu słowno-muzycznego pt. "W Aniołkowie". Małych artystów w tym stresującym zadaniu wsparli niektórzy rodzice, wcielając się w role Świętej Rodziny, Aniołów czy Trzech Króli.

Dzieci 4 – letnie z grupy "Motylki" przedstawiły świąteczne przedstawienie pt. „Droga do Betlejem". Przedszkolaki w pięknych strojach wczuły się w swoje role, śpiewały kolędy i świąteczne piosenki. Zaproszeni goście włączyli się do wspólnego kolędowania.

Najmłodsze przedszkolaki 3-4-latki z grupy „Biedronki” debiutowały przed tak liczną widownią. Maluszki przedstawiły „Świąteczne przygotowania Aniołków i Krasnoludków”. Dzieci pięknie śpiewały kolędy, piosenki oraz tańczyły z poduszkami. Wręczyły rodzicom przygotowane niespodzianki – malowane bombki.

Najstarsze dzieci z grupy „Smerfy” ( 5-6- latki) przedstawiły swój musical pt. „Wznieś serce nad zło”. Przedszkolaki wcieliły się w rolę aniołów i diabełków. Przy pięknej muzyce ilustrowały przygotowania do wigilii wykorzystując: ruch, gest i mimikę.

Wszyscy artyści, mali i duzi, stanęli na wysokości zadania i otrzymali gromkie brawa. Na koniec uroczystości były świąteczne życzenia i degustacja pysznych, pachnących pierników.

Świąteczne występy dzieci przygotowały nauczycielki: Tatiana Jankiewicz, Mariola Lange, Teresa Wdowiak, Maria Mandra, Joanna Podlasińska i Agnieszka Czechowska–Piękoś.

Zdjęcia: Archiwum Przedszkola nr 10
Tekst: Agnieszka Czechowska-Piękoś