Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Lebowski w Alternatywie

2018-06-25 11:07:30 (ost. akt: 2018-06-25 11:07:26)

Rok po premierze albumu „Lebowski plays Lebowski”, zespół powraca z koncertami promującymi nowy, studyjny album „Galactica”. 7 lipca (sobota) o godz. 20 mistrzowie instrumentalnego rocka wystąpią w malborskiej Alternatywie.

Lebowski to zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu”, stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.
Rok 2018 dla Lebowskiego stoi pod znakiem premiery nowego, studyjnego albumu „Galactica”.
Do współpracy kwartet zaprosił m.in. legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.
Długo wyczekiwany, nowy album twórców niezapomnianego „Cinematica” jest promowany serią koncertów, która obejmie większe polskie miasta. Na tej trasie znalazł się również Malbork i tutejsza Alternatywa. Przypomnijmy, że Lebowski dał tu świetny koncert w lutym tego roku.
Grupa swój debiutancki album wydała w 2010 r. “Cinematic” był hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina - muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.
Niezależnemu zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. „Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i na świecie, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – ponad 7 tys. egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej. Album doczekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych prezentacji i wywiadów radiowych. Zagościł w plebiscytach i rankingach płytowych w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili “Cinematic” czytelnicy miesięcznika “Metal Hammer” oraz słuchacze stacji “Radio Rock FM” (Włochy), “Pro-Radio” oraz “Megastacja Rock”. Podobnie gorąco i z uznaniem wypowiadali się dziennikarze, piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak “Metal Hammer”, “Teraz Rock”, “Lizard”, “Nocturne” (Serbia), “Inferno” (Finlandia) i wielu innych.
W czerwcu 2017 r. ukazuje się koncertowe wydawnictwo “Lebowski plays Lebowski”, zawierajace dziewięć utworów, w tym sześć premierowych kompozycji. Stanowi ono zapis występu zespołu na Tennis Music Festival. Album spotkał się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i recenzentów. “Metal Hammer” przyznał płycie pięć gwiazdek.
Występy zespołu realizowane są w efektownej oprawie brzmieniowej oraz wizualnej, czyniąc te wieczory niezapomnianymi, zarówno w kameralnych warunkach klubowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na “International Rock Conspiracy” w Berlinie czy “Ino-Rock Festival” w Inowrocławiu, gdzie Lebowski wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

Bilety na malborski koncert, który odbędzie się 7 lipca (sobota) o godz. 20 dostępne są w przedsprzedaży w Alternatywie i kosztują 25 zł. W dniu koncertu trzeba będzie zapłacić 30 zł.

O ALTERNATYWIE
Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, wystawy, seanse kinowe; udostępniają również lokal na prywatne imprezy.
Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.