Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

11 medali MAL WOPR na zawodach w Toruniu

2018-06-25 10:10:08 (ost. akt: 2018-06-25 10:13:56)

Aż 27 klubów wzięło udział w Zawodach O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup, które odbyły się w Toruniu. W gronie 205 zawodników startujących w grodzie Kopernika nie zabrakło też niezwykle aktywnych w tym sezonie pływaków MAL WOPR Malbork. Piętnastka najmłodszych malborskich zawodników stawiła się na pływalni w Toruniu by walczyć o życiówki i medale.

Po raz kolejny fantastycznie spisał się najmłodszy z braci Patoka, Kacper, który z każdych zawodów, w których bierze udział wywozi medalowe zdobycze. Tym razem z dwoma rekordami życiowymi w obu swoich startach wywalczył dwa złote krążki i został w Toruniu najlepszym dziesięciolatkiem. W jego ślady podążył z sukcesem starszy o dwa lata brat Dawid, który zdobył złoto w grzbiecie i srebro w kraulu na dystansie 100m. Zaliczył też dwa nowe rekordy życiowe. Obaj bracia Patoka spisali się w Toruniu fantastycznie. Wierzymy, że kolejny sezon chłopaków potwierdzi tylko ich aspiracje do czołówki pływaków naszego województwa. Dwa brązowe medale zdobył bardzo wszechstronny pływak młodego pokolenia, Patryk Grapentyn. Zaliczył też przy okazji nowy rekord życiowy na dystansie 50m stylem motylkowym. Po jednym z kolei brązowym krążku dorzucili do dorobku MAL WOPR; Michalina Zielska z nową życiówką na 100m stylem dowolnym oraz dziewięcioletnia Hania Rozalewicz, która zajęła najniższy stopień podium na 25m stylem motylkowym, a także otarła się o podium plasując się na czwartym miejscu w stylu dowolnym. Podobnego pecha mieli też Agata Kupińska, Antoni Rozalewicz i Sławomir Szpaczyński, którzy mimo nowych rekordów życiowych musieli zadowolić się najbardziej nielubianym przez sportowców miejscem. Warto odnotować też, że Toruń będzie mogła zapisać sobie jako miejsce debiutu dwójka zawodników MAL WOPR. Po raz pierwszy w klubowej koszulce wystapili Oliwia Bieniecka i Franciszek Dorobek. Oboje spisali się bardzo dobrze w swoich występach indywidualnych ale, co najważniejsze wsparli Hanię Rozalewicz i Kacpra Patokę w sztafecie 4x50m stylem dowolnym, dzięki czemu wywalczyli pierwsze w swojej karierze, brązowe medale. Ich starsi koledzy w składzie Zielska, Kupińska, Grapentyn i Patoka Dawid w tej samej sztafecie wywalczyli złoto w stylu dowolnym, a w stylu zmiennym brąz.

Najmłodsi zawodnicy MAL WOPR wywalczyli w Toruniu 4 złote, 1 srebrny i 6 brązowych medali. Dla najmłodszych były to ostatnie zawody w tym sezonie. W przyszłym bardzo liczny rocznik 2008, w którym malborski klub ma aż 10 reprezentantów, zadebiutuje w Lidze POZP. Wyniki z ostatniego starcia dają wielkie nadzieje na przyszłe w niej sukcesy malborczyków.
Materiał: MAL WOPR Malbork