Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Zawodnicy MAL WOPR w Kadrze Wojewódzkiej w Pływaniu

2016-12-19 09:39:54 (ost. akt: 2016-12-19 09:51:48)

Koniec roku w Sekcji Pływackiej MAL WOPR to wyjazd najlepszej zawodniczki w kategorii dzieci na zawody do odległej Bochni oraz powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Dla Pauliny Cierpiałowskiej ostatnie zawody w roku najlepszym z dotychczasowych w karierze, wypadły w Bochni. Nasza pływaczka wraz z trenerkami i rodzicami postanowiła przypieczętować pasmo sukcesów próbą zdobycia drugiego w tym roku Rekordu Polski. Tym razem przygotowywana była na najlepszy rezultat wszechczasów na dystansie 200m stylem dowolnym. W tym celu już w piątek wyjechała do Bochni, by tam nazajutrz zmierzyć się z czasem 2:17,06s będącym Rekordem Polski od roku 2002.

Swoistą wisienką na torcie zawodów w Bochni był fakt, że na zawodach tych miała wystąpić jedna z dwóch największych w kraju rywalek Pauliny, Wiktoria Ziober z Chrzanowa. Dziewczęta miały więc możliwość po raz pierwszy w historii swoich startów na bezpośrednią rywalizację. Paula, mimo kłopotów z płynnością treningów w ostatnim czasie i dojazdami na nie na pływalnię do Tczewa, wyjechała do Bochni przygotowana dobrze. W ostatnim sprawdzianie czas prognozowany był na 2:17s, pod znakiem zapytania stała tylko tzw. „czysta głowa” czyli podejście do startu z pewnością siebie i wiarą w sukces. Sobotnie przedpołudnie pełne było napięcia ale i nadziei.
http://m.82-200.pl/2016/12/n/malwopr-zawody-204.jpg
Pierwszą setkę nasza pływaczka pokonała w doskonałym czasie 1:05s czyli w czasie ustalanym przez trenerki przed samym startem. Druga część dystansu, bardzo mocna mimo zmęczenia, zamknęła się czasem 1:11s, wynik na tablicy 2:16,71s, a więc Paulina uzyskała czas lepszy od rekordu Polski. Nie dane jej było jednak cieszyć się z drugiego w tym roku Rekordu Polski.

Zawodniczka z Chrzanowa płynąca ten sam dystans na sąsiednim torze pokonała go w czasie 2:14,48s, a więc to jej przypadła w udziale radość z uzyskania Rekordu Polski. Tym razem Paulina, mimo fantastycznego wyniku, o prawie 3s lepszego od dotychczasowego rekordu życiowego, będącego jednocześnie Rekordem Okręgu, musiała uznać wyższość Wiktorii. Gorycz drugiego miejsca nie jest Paulinie jeszcze dobrze znana stąd z pewnością smutek i rozżalenie. Nie można zapominać jednak o poziomie tego wyniku oraz o tym, że w sporcie od zawsze lepiej jest „gonić” i „bić mistrza”. Tym razem Paulina gratulowała swojej rywalce ale ma teraz po raz pierwszy w swojej błyskotliwej karierze kogoś komu będzie z pewnością chciała coś udowodnić.

Paula zdobyła w tym starcie srebro ale z Bochni wywiozła także medal złoty, startując na dystansie 50m stylem motylkowym. Nasza zawodniczka pokonała ten dystans w czasie o sekundę słabszym od swojego rekordu życiowego, a mimo to była najlepsza i zajęła pierwsze miejsce w kategorii 11 latek. Podsumowaniem wyjątkowego roku w karierze Pauliny była informacja o powołaniu jej w skład Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Pływaniu na rok 2017. O ile powołanie Pauli było formalnością o tyle pojawienie się w rezerwie, czyli bezpośrednim zapleczu Kadry dwójki kolejnych pływaków MAL WOPR jest z pewnością ogromną niespodzianką, choć po cichu wyczekiwaną przez trenerki MAL WOPR. Na pierwszym miejscu w rezerwie znalazła się Magda Mroczek zaś na czwartym miejscu w siedmioosobowym składzie rezerwy zameldował się Konrad Patoka. Zarówno Magda jak i Konrad wykazali się w minionym roku dużym zaangażowaniem w pracę na treningach. Owocem tej pracy było 10-te w przypadku Magdy i 12-te miejsce Konrada w klasyfikacji ogólnopolskiej, a co za tym idzie awansem do bezpośredniego zaplecza Kadry Wojewódzkiej.

W historii Sekcji Pływackiej MAL WOPR nie zdarzyło się jeszcze by aż trójka zawodników znalazła się w grupie 27 najlepszych zawodników w województwie. Warto dodać, że w Kadrze Młodzików znajdują się zawodnicy z rocznika 2005 ale i z rocznika o rok starszego, czyli 2004. To ogromne wyróżnienie i docenienie pracy naszego klubu. Gratulujemy naszym młodzikom i życzymy wielu sukcesów w kolejnym roku. A skoro już przy życzeniach jesteśmy, trenerki MAL WOPR Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska życzą zarówno wyróżnionym młodzikom jak i wszystkim zawodnikom MAL WOPR wielu sukcesów, medali i rekordów życiowych w roku 2017, a rodzicom zawodników, przyjaciołom i sponsorom dziękują za wsparcie i okazaną życzliwość.

Informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork