Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Dni Malborka za nami!

2018-06-18 14:35:05 (ost. akt: 2018-06-18 14:53:13)

Za nami kolejne dni naszego miasta. Przez trzy dni mieszkańcy Malborka mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, koncertach, atrakcjach dla rodzin oraz wydarzeniach przygotowanych przez Muzeum Miasta Malborka.

Tegoroczne Dni Malborka na Kąpielisku Miejskim rozpoczęły Malborskim Dniem Sportu, projektem realizowanym w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior..

W piątek 15 czerwca, na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku, w ramach koncertowej części Dni Malborka wystąpili: wokalistki ze studia wokalnego Ewy Szwajlik - Karolina Małolepsza, Weronika Kamińska, Paulina Ożóg, Dominika Kuryłowicz(MCKiE), gwiazdami wieczoru byli Jamal oraz Andrzej Piaseczny.

W sobotę nasze miasto odwiedził wóz transmisyjny Polskiego Radia, by wprost z Placu Kazimierza Jagiellończyka od 9:00 do 12:00 na żywo nadawać program "Jedyne takie miejsce". Od 14:00 do 18:00 w centrum miasta w ramach rodzinnej soboty przygotowano animacje dla dzieci.
Natomiast o 18:00 w Muzeum Miasta Malborka odbyła się inauguracja pierwszej wystawy pn. "Miasto ludzi - ludzie miasta, Marienburg - Malbork". Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu Janusz Zdunek+Marienburg.

Mieszkańcy i turyści wystawę mogli zwiedzać w niedzielę, a na koniec dnia odbyło się spotkanie autorskie z Ryszardem Rządem autorem książki „Bedeker Malborski 1845-1945”

Organizatorami wydarzeń byli Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Urząd Miasta Malborka, Muzeum Miasta Malborka.