Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

"Jedynka" Polskiego Radia nadawała z Malborka

2018-06-18 14:28:02 (ost. akt: 2018-06-18 15:28:13)

W sobotę 16 czerwca Polskie Radio Program Pierwszy nadawał na żywo z Malborka program "Jedyne takie miejsce".

Dziennikarze Polskiego Radia do Malborka przyjechali już w piątek, aby poznać historię i zakamarki malborskiego zamku. Odwiedzili Muzeum Fortyfikacji oraz rozmawiali z lokalnymi pasjonatami m.in. Bernardem Jesionowskim, Bogdanem Gałązką, Karolem Polejowskim, Bogdanem Mąderem.

W sobotę na Placu Kazimierza Jagiellończyka pojawił się wóz satelitarny a równo o godzinie 9:00 dziennikarz Polskiego Radia Roman Czejarek przywitał słuchaczy "Jedynki" prosto z Malborka.

Podczas audycji słuchacze dowiedzieli się m.in. jakie tajemnice skrywa malborski zamek, poznali krzyżackie smaki XXI oraz usłyszeli o imprezach plenerowych przygotowanych na tegoroczny sezon.

Dla mieszkańców i turystów była to również okazja do podejrzenia jak wyglądają kulisy dziennikarskiej pracy. Wóz transmisyjny odwiedzili najmłodsi mieszkańcy miasta a także turyści. Wśród nich była rodzina z Wielkopolski, która zajechała do Malborka w drodze z wakacji, gdy tylko usłyszeli w radio, że Pan Roman nadaje z naszego miasta.

Wszystkich obecnych przy realizacji programu spotkała miła niespodzianka, właściciele lodziarni Uzi z ulicy Kościuszki postanowili poczęstować lodami truskawkowymi.

Tak Roman Czejarek zapraszał do słuchania audycji z Malborka:


Audycja "Jedyne takie miejsce" pokazuje jak piękna jest Polska. W programie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć", słuchając radia.