Niedziela, 14 sierpnia 2022. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Świąteczne spotkanie z osobami bezdomnymi i potrzebującymi

2016-12-19 09:03:11 (ost. akt: 2016-12-19 20:32:21)

17 grudnia na zaproszenie Zboru SYLOE i Piotra Furgały burmistrz Marek Charzewski wziął udział w pełnym ciepła i nadziei spotkaniu świątecznym z osobami bezdomnymi i potrzebującymi.

To pozwoliło na kontakt i wsparcie osób, które z różnych powodów, o których nie nam sądzić, doświadczają wszelkich objawów wykluczeń. Wszyscy wszak są mieszkańcami Malborka.

Wizyta była nie tylko symboliczną szansą i możliwością podkreślenia wspólnej troski biznesu, wspólnoty wyznaniowej oraz przedstawicieli magistratu o wszystkich jego mieszkańców, bez względu na pozycję i bieżącą sytuację. Była możliwością uszanowania godności każdego człowieka bez względu na status. A przełożyła się na obietnice dalszych wspólnych kontaktów i współpracy.

To spotkanie dało możliwość obdarowania nie tylko dobrym słowem ale i prezentami przygotowanymi przez społeczność Zboru SYLOE i firmę ARCONA dla bezdomnych, podopiecznych pomocowego, Kościoła Ulicznego Spotkanie odbyło się w Restauracji - Pizzeria Śródmieście. Było jednym z licznych podobnych, organizowanych w mieście. Oby nie tylko na czas Świąt, i oby nie tylko w tym okresie. Czego można życzyć wszystkim potrzebującym pomocy, a szczególnie tym którzy oczekiwać by mogli jej najbardziej.

Nadesłał: Krzysztof Hajbowicz