środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Sukces projektu ZSP nr 3

2018-06-14 10:20:03 (ost. akt: 2018-06-14 10:23:13)

Zrealizowany projekt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 związany z podsumowaniem programu „Szkoła –Ambasador Parlamentu Europejskiego” (EPAS) - projekt w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego „Junior’ (MBOJ) - „Dzień Europy dziedzictwo kulturowe oczami młodych” znalazł uznanie w Warszawie i szkoła została zaproszona na 12 czerwca 2018 r. przez Centrum Edukacji Obywatelskiej do Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych (OPPM).

http://m.82-200.pl/2018/06/orig/img-0246-3125.jpg
To wielkie, coroczne święto działań uczniowskich z całej Polski. Raz w roku grupy młodzieżowe ze szkół wyróżnionych zjeżdżają na Zamek Królewski w Warszawie, aby pochwalić się swoimi społecznymi sukcesami. Jest to spotkanie najbardziej zaangażowanych w działania obywatelskie młodych i dorosłych z całej Polski. Biorąc udział w tym wydarzeniu uczestnicy mieli okazję podzielić się własnymi doświadczeniami oraz zaprezentować efekty swojej całorocznej pracy, jak również zainspirować się pomysłami innych dotyczącymi przeróżnych działań realizowanych w szkole i najbliższym otoczeniu. Podczas OPPM spotkali się uczniowie i uczennice, którym „chce się chcieć” oraz nauczyciele i nauczycielki - osoby wspierające i inspirujące młodych w ich codziennych dążeniach.

Wydarzenie było miejscem wymiany doświadczeń i rozmowy o efektach działań realizowanych w ciągu ostatniego roku przez uczniów i uczennice w ramach programów CEO. W tym roku zaproponowano także  atrakcyjną formułę warsztatową, odchodząc od dotychczasowej formy targów.

Szkoła przy okazji prezentacji projektu MBOJ została także nagrodzona za zajęcie drugiego miejsca w Polsce za kampanię medialną projektu.
Szkołę na Zamku Królewskim reprezentowali - Dyrektor Szkoły Jan Stawicki , nauczycielka języka angielskiego jeden z opiekunów projektu Agnieszka Jeromin oraz przedstawiciele zaangażowanych w projekt uczniów w osobach : Klaudia Meier , Małgorzata Protokowicz , Dominika Bagińska , Jakub Stefaniak.