Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wyróżnienia dla samorządowców z Malborka

2016-12-19 08:01:42 (ost. akt: 2016-12-19 09:35:18)

W piątkowe popołudnie 16 grudnia, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się gala plebiscytu Samorządowiec Pomorza organizowanego przez Dziennik Bałtycki. W plebiscycie czytelnicy wybrali najpopularniejszych samorządowców - prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów oraz najlepszych radnych w każdym powiecie na Pomorzu. Współorganizatorem plebiscytu był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Marszałek podkreślił istotę samorządności - Dziś oceniana jest Wasza praca na półmetku. Pamiętajcie, że ważna jest Wasza praca w urzędzie ale i to czy jesteście wśród ludzi.

Redaktor Naczelny Dziennika Bałtyckiego Mariusz Szmidka zaznaczył, że plebiscyt to - szansa na ocenę pracy samorządowców i jednocześnie możliwość poznania planów na kolejne lara pracy. Podkreślił jak ważne jest wsparcie pracy przy wspieraniu inicjatyw samorządowych. Wspomniał o walce o autostradę wodną na Wiśle oraz wsparciu starań o budowę drogi ekspresowej S6.

Prezes gdańskiego oddziału Polska Press pogratulował wszystkim, którzy zostali docenieni przez swoich wyborców. Na co dzień pracujecie w swoich społecznościach i jesteście przykładem dla innych samorządowców.

Na gali nie zabrakło samorządowców z Malborka.
W kategorii Burmistrz Pomorza za zajęcie II miejsca nagrodzony został Burmistrz Malborka Marek Charzewski.

W kategorii Starosta Pomorza nagrodzony za zajęcie II miejsca został starosta powiatu malborskiego Mirosław Czapla.

W kategorii radny powiatu malborskiego nagrodzeni zostali Paweł Dziwosz (III miejsce), Zbigniew Kowalski (II miejsce) oraz Dariusz Kowalczyk (I miejsce).