Poniedziałek, 27 marca 2023. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

Szkolne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

2018-06-11 13:32:00 (ost. akt: 2018-06-11 13:36:58)

8 czerwca na obiektach malborskiego OSiR przy ulicy Toruńskiej, odbyły się zawody sportowe w piłce nożnej chłopców i dziewcząt klas IV-VII. Jako, że piłka nożna, jest jedną z najpopularniejszych gier zespołowych, i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, a tym bardziej ze względu na zbliżające się MŚ w Rosji, również i ,,dziewiątka’’ miała swoje ,,Mistrzostwa Świata’’.

Atmosfera zawodów była wyjątkowa. Wszystkie drużyny klasowe ( jako reprezentacje narodowe ) nie odstawiały nogi, a emocji było co nie miara. Doping swoich drużyn, był nieprawdopodobny, szczególnie tych egzotycznych nacji.
W grupie, klas VI - VII w pierwszej fazie rozgrywek eliminacyjnych dominował zespół z klasy VI a, w grupie gier eliminacyjnych roczników IV-V najlepsze były ekipy z klas IV c i Vc. I to one awansowały dalej. Finał tego rocznika zakończył się sukcesem drużyny z klasy Vc ( Islandii ). W pojedynku finałowym rocznika najstarszego swoją wyższość potwierdziła drużyna z klasy VII a ( Chorwacja ), która po pasjonującej i dramatycznej walce w rzutach karnych pokonała rywali z klasy VI a ( Belgii ) zgarniając tym samym złoty puchar.

Tuż po zakończeniu ostatniego spotkania dyrektor szkoły - Paweł Guzow dokonał uroczystego zamknięcia turnieju połączonego z wręczeniem pucharów i dyplomów.

Szkolny ,,Dzień Sportu’’ dotyczył też, klas młodszych (I-III). Tutaj rywalizowano na torze przeszkód w różnych i widowiskowych np: wyścig z materacem, wyścigi w workach, rzut do celu. Dodatkowo było też toczenie piłki. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a prócz tego już w szkole lody.

Celem naszej szkolnej imprezy oprócz dobrej zabawy, było podsumowanie pracy z uczniami w zakresie wychowania fizycznego, oraz integracja środowiska nauczycieli i uczniów i propagowanie zasady,, fair play’’ w szkolnym sporcie.
Tekst, fot. Adam Liszewski