Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Tygodniowy maraton Bursztynkowy - Bolszewo i Łeba

2018-06-11 12:16:04 (ost. akt: 2018-06-11 12:20:38)

Roztańczeni podopieczni Celiny Pacanowskiej w ostatnim czasie brali udział w festiwalowych zmaganiach tanecznych w Bolszewie i Łebie. Poniżej relacja Pani Celiny.

http://m.82-200.pl/2018/06/orig/blazny-3083.jpg
4 czerwca br. BURSZTYNKI, KRASNALE i CALINECZKI powróciły z pięknymi nagrodami z XV Festiwalu Form Tanecznych w Bolszewie. Zespoły zdobyły -I miejsce, II miejsce i dwa III miejsca. Ogółem startowało 45 zespołów. Po zakończeniu prezentacji Jury z tych zespołów wybrało za postawę ,technikę tańca tylko 4 osoby na 3-dniowe WARSZTATY artystyczne w Gdańsku. Koszt takich zajęć to 400 zł. Z naszej grupy została zauważona Martynka Kraske, gratulujemy Martynce, jest to wspaniałe wyróżnienie i nagroda za lata pracy.

Natomiast w minioną sobotę tj. 9 czerwca 2018 o 5 rano, grupa Bursztynkowa wyruszyła na Festiwal do Łeby. Nasze zespoły brały udział w 5 kategoriach wiekowych, w różnych formach tańca.

O godzinie 9,15 jako pierwsze w kategorii klasyka-zaprezentowały swój nowy układ dzieci do 8 lat, zdobywając II miejsce. Grupa Cheerleaderek wyskakała I –miejsce.

Nasze KRASNALE ( 4-6) ciągle są w bardzo dobrej formie i zdobyły II miejsce. Grupa średnia w Jazzie zdobyła III- miejsce, a starsza grupa w tańcu współczesnym wytańczyła II-miejsce.
Podsumowując był to już 10 Festiwal naszego zespołu, zakończony sukcesami.

Po powrocie z Łeby, 13 osobowa grupa najmłodszych brała udział w próbach
do Koncertu Galowego na Zamku z okazji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej.
A są to: Wiktoria i Lila Kołodyńskie, Iga i Ada Kratewicz, Hania i Milena Ryś, Julia Latkiewicz, Zuzia Wąsik, Julia Kuzikowska, Kaja Rej, Gabrysia Bogalecka, Ania Hawryszkiewicz i Hania Czaplicka. Dziękuję Rodzicom, którzy służyli mi z pomocą, tacy Rodzice to skarb zespołu (słowa które słyszałam od ludzi). Zgadzam się z tym, dlatego też miło jest pracować w takiej atmosferze.

Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc, i Arturowi Latkiewicz, który jest z nami na wszystkich Festiwalach, za piękne zdjęcia, które są dla nas piękną pamiątką.

Zapraszam całą Rodzinkę Bursztynkową na zakończenie roku tanecznego
17 czerwca tj. niedziela do stadniny koni ROTMISTRZ na godzinę 11.00

Celina Pacanowska