Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta wręczono tytuły „Zasłużony dla Miasta Malborka” i „Honorowy Obywatel Miasta Malborka”

2018-06-09 01:24:25 (ost. akt: 2018-06-11 14:19:43)
Na zdjęciu wyróżnieni: Wilhelm Hipsag, Anetta Ciok i Daniel Zimmermann

Na zdjęciu wyróżnieni: Wilhelm Hipsag, Anetta Ciok i Daniel Zimmermann

Autor zdjęcia: ŁM

W piątek 8 czerwca w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Malborka, podczas której wręczone zostały tytuły „Zasłużony dla Miasta Malborka” i „Honorowy Obywatel Miasta Malborka”.

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Malborka” nadawany jest w naszym mieście od 2003 roku. Jest wyrazem wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi na rzecz miasta Malborka. Tytuł nadaje Rada Miasta w drodze uchwały, w tym roku otrzymała go Anetta Ciok za dorobek artystyczny, wrażliwość oraz pasję w zakresie szerzenia kultury i pedagogicznej pracy z młodymi mieszkańcami naszego miasta, za pielęgnowanie tradycji polskich i regionalnych oraz budowanie tożsamości lokalnej jak również promocję Malborka na polskiej i międzynarodowej scenie.

Uchwała nr XLII/449/2018 Rady Miasta Malborka z dnia 26.04.2018

Kolejne wyróżnienie, tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Malborka” nadawany jest od 1993 roku, od 25 lat, osobom szczególnie zasłużonym dla naszego miasta w dziedzinie gospodarczej, kulturalnej, społecznej, oświatowej, sportowej oraz w zakresie promocji Malborka w Polsce i na świecie.

Pierwszą osobą uhonorowaną tym tytułem jest Wilhelmowi Hipsag, który został wyróżniony za zasługi na rzecz rozwoju Malborka, jego promocji oraz wieloletniego wspierania przedsięwzięć służących mieszkańcom naszego miasta głównie w dziedzinach: ochrony zdrowia, sportu, kultury, pomocy społecznej i oświaty.

Uchwała nr XLI/423/2018 Rady Miasta Malborka z dnia 22 marca 2018 r.

Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Malborka” otrzymał również Daniel Zimmermann, burmistrz partnerskiego miasta Monheim nad Renem, który został doceniony za niezwykłe zaangażowanie w nawiązywaniu i pielęgnowaniu kontaktów pomiędzy mieszkańcami Moneim nad Renem i Malborka, za ogromny szacunek dla Polski, Polaków oraz naszej historii i kultury.

Uchwała nr XLI/422/2018 Rady Miasta Malborka z dnia 22 marca 2018 r.


Przemowa Daniela Zimmermanna