Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Finał "Konkursu wiedzy o zamkach gotyckich 2018"

2018-06-08 10:48:18 (ost. akt: 2018-06-08 10:59:04)

W czwartek 7 czerwca w Centrum Konferencyjnym Karwan Muzeum Zamkowego w Malborku odbył się finał "Konkursu wiedzy o zamkach gotyckich 2018".

W finale konkursu w Malborku udział wzięli zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca, wyłonieni podczas etapu gminnego na terenie poszczególnych gmin w kategorii: szkoły podstawowe. W związku z powyższym każdą gminę reprezentowało dwóch finalistów I etapu gminnego konkursu – pierwszego i drugiego miejsca.

Podczas zmagań finałowych uczestnicy mieli 55 minut aby odpowiedzieć na 27 pytań przygotowanych w oparciu o wcześniej podaną literaturę.

Po przeprowadzonym konkursie, wszyscy uczestnicy, wzięli udział w zwiedzaniu malborskiej warowni, a następnie poznali wyniki konkursu.

I miejsce - Piotr Kąkol - Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku
II miejsce - Aeksandra Horoszko - Szkoła Podstawowa nr 25 w Olsztynie
III miejsce - Julia Twardowska - Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie
IV miejsce - Karolina Korenik - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętrzynie
V miejsce - Maciej Kopczyński - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie


Nagrody w konkursie wręczali Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Janusz Trupinda oraz Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

Organizatorami konkursu historycznego o zamkach gotyckich są: Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.