Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

W Malborku powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności

2018-06-08 08:33:34 (ost. akt: 2018-06-08 08:41:30)

Miasto Malbork otrzymało dofinansowanie do Otwartych Stref Aktywności w Malborku w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018 współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach programu miasto pozyskało wnioskowaną kwotę w wysokości 100 000 zł. Już w 2018 roku w Malborku powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności w celu zwiększenia ilości i jakości plenerowych stref aktywności sprzyjających międzypokoleniowej integracji społecznej włączając osoby niepełnosprawne. Pierwsza z nich na ul. Sportowej i Parkowej, druga przy ul. Krzywoustego i Sobieskiego. Realizacja zadania podniesie estetykę przestrzeni miejskiej i poprawi jakość życia mieszkańcom. Ponadto bezpłatne strefy rekreacyjne wpłyną na aktywność fizyczną mieszkańców .

Całkowita wartość zadania to 261 234,00 zł, z czego 100 000 zł to środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki.

W ramach Otwartej Strefy Aktywności powstanie:
- Siłownia plenerowa (minimum 6 urządzeń)
- Strefa relaksu (minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, itp., zagospodarowanie zieleni)
- Plac zabaw o charakterze sprawnościowym (w programie wymagane 3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym)
- Ogrodzenie terenu (wymagane minimum ogrodzenie placu zabaw)