Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Wystawa "Krajobraz kujawski" - akwarele Krzysztofa Walczewskiego

2018-06-07 09:18:52 (ost. akt: 2018-06-07 09:28:02)

W środę 6 czerwca w Galerii NOVA mieszczącej się w Szpitalu Jerozolimskim Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji odbył się wernisaż "Krajobraz kujawski" - akwarele Krzysztofa Walczewskiego.

Wystawa dostępna dla odwiedzających do 22 czerwca w godzinach pracy Szpitala Jerozolimskiego.

Krzysztof Walczewski - www.krzsztofwalczewski.art
urodzony w Serokomii na Podlasiu w 1950 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie i studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ze specjalizacją z malarstwa w Toruniu. Przez wiele lat był pracownikiem Galerii BWA w Toruniu i Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.

Od wielu lat prowadzi samodzielną działalność twórczą, godząc ją z pracą zawodową. Maluje głównie akwarelą.

Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą m.in. w Klubie "ODNOWA" w Toruniu, Ośrodku Informacji i Kultury Polskiej w Berlinie, Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Toruniu Galerii Pracowni Sztuk Plastycznych w Toruniu Galerii w Realingen k./Oslo, Galerii Pracowni Sztuk Plastycznych we Włocławku.

Jego prace były nagradzane i wyróżniane, m.in. w konkursie malarskim "Włocławskie Impresje" organizowanym przez DKTK Włocławek, w ogólnopolskiej wystawie "Akwarele znad Wisły" w PGSW we Włocławku, w konkursie "Dzieło Roku 1996" organizowanym przez Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu i Muzeum Okręgowe w Toruniu, w konkursie malarskim "Pejzaż Kujawsko-Dobrzyński" w GSW we Włocławku. W 1996r. otrzyma dyplom i nagrodę Wojewody Włocławskiego za wieloletnią pracę twórczą i upowszechnianie twórczości artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie Krzysztofa Walczewskiego z powodzeniem kontynuują naukę na kierunkach artystycznych, historycznych i architekturze.