Sobota, 4 lutego 2023. Imieniny Andrzeja, Mariusza, Weroniki

III miejsce i wyróżnienia dla studia Balbiny na międzynarodowym festiwalu Gdynia Open

2018-06-04 14:12:07 (ost. akt: 2018-06-04 14:36:38)

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce. W tym roku w dniach 1-3 czerwca odbyła się jego piąta edycja, a udział w nim wzięło ponad sześciuset uczestników z całej Polski oraz Ukrainy, w wieku od 3 do 20 lat. Nie mogło na nim też zabraknąć studia wokalnego Balbiny z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji pod kierunkiem Marii Seibert.

W przesłuchaniach uczestniczyli zarówno najmłodsi wokaliści z „Balbinek” jak również ich starsze koleżanki „Balbiny”. Oba zespoły zostały docenione przez Jury i wystąpiły podczas niedzielnego (03.06) Koncertu Galowego w Parku Europy w Gdyni. Starszy skład za piosenkę „Imagine” otrzymał wyróżnienie a młodszy za „Świat Zabawek” III miejsce. Wyróżnienia powędrowały również do solistek - Hani Pliszki i Sandry Eliminowskiej.

Bardzo dobre występy zaprezentowali też duet Sandra Eliminowska i Martyna Jażdżewska, Trio Sandra Eliminowska, Patrycja Fabiańska i Jola Duda oraz solistki Lena Niedźwiedzka, Otylia Osińska, Julia Jasińska i Jolanta Duda.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku "Balbiny" za piosenkę "Wilcza Zamieć" otrzymały najwyższą nagrodę Grand Prix.