Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Piłkarki z SMS mistrzyniami województwa pomorskiego

2018-06-01 09:20:53 (ost. akt: 2018-06-01 09:25:19)

30 maja br. drużyna dziewcząt ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku, w rozegranych meczach finałowych w kategorii gimnazjów, zdobyła mistrzostwo województwa pomorskiego, zapewniając sobie prawo udziału w mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w dniach 18-21 czerwca w Głuchołazach.

W meczu finałowym nasze dziewczyny pokonały drużynę z Luzina 3-2, eliminując wcześniej Gimnazjum, gdzie uczą i szkolą się zawodniczki Sztormu Gdańsk - najlepszej drużyny w województwie.

Należy dodać, że nasz zespół składał się z dziewcząt młodszych o 2 lata oraz że nie zagrała w nim JULIA JĘDRZEJEWSKA, jedna z najlepszych zawodniczek, ponieważ obecnie przebywa z kadrą województwa pomorskiego na Finałach Mistrzostw Polski w Warce.

- W mojej ocenie nasze dziewczyny, wygrywając te rozgrywki pokazały, że można osiągnąć niesamowity wynik ciężką pracą na treningach pod kierunkiem zaangażowanych trenerów: Andrzeja Głowackiego i Michała Tatary, a także dzięki wspaniałej atmosferze w klasie i drużynie. Myślę, że utworzenie VII klasy koedukacyjnej w SMS Malbork pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej potwierdziło, że utalentowane zawodniczki i zawodnicy są w małych miejscowościach - trzeba jednak dać im szansę profesjonalnego szkolenia – mówi Henryk Pawłowski, koordynator SMS Malbork.

Skład drużyny SMS Malbork: Sara Podsiadło, Julia Jędrzejewska, Julia Sitarz, Paulina Talenta, Basia Potomska, Kinga Mysiakowska, Amelia Pepłowska oraz Oliwia Dryla.
Trenerzy: Michał Tatara i Andrzej Głowacki

informacja: Henryk Pawłowski, koordynator SMS Malbork
zdjęcie: archiwum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku