Piątek, 3 lutego 2023. Imieniny Błażeja, Joanny, Telimeny

Partnerska wymiana rolkarzy z UKS Bombek i Monheim Skunks w Malborku

2018-05-28 14:29:45 (ost. akt: 2018-05-28 14:32:57)

Zeszły tydzień należał w naszym mieście do Monheim nad Renem. W Malborku gościły aż dwie grupy z tego niemieckiego miasta partnerskiego – Monheimer Skunks, który odwiedził rolkarzy UKS Bombek oraz Monheimer Kinder- und Jugendhor (Chór Dziecięcy i Młodzieżowy), który przyjechał do wokalistek zespołu „Balbiny”.

Pierwsi przybyli sportowcy. Przebywali w naszym mieście w ramach wymiany zorganizowanej przez SP nr 3 i UKS Bombek od 19 do 23 maja. W tym czasie najważniejszym punktem programu był Międzynarodowy Turniej w Hokeju na Rolkach, rozegrany w hali przy ulicy Mickiewicza. W sobotę i niedzielę walczyli dorośli, w poniedziałek drużyny U13 i U15.

Turniej otworzyli wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk, dyrektor SP nr 3 Beata Kacprowicz, prezes Stowarzyszenia „Nasz Wielbark” Alicja Chlebowicz oraz ze strony niemieckiej koordynator wymiany Beate zur Nieden. Zawody we wszystkich kategoriach wygrali zawodnicy z Malborka. Goście, choć walczyli bardzo dzielnie, zajęli dalsze pozycje. Jednak jak podkreślali organizatorzy i trenerzy, nie o wynik chodziło w spotkaniu, a o wzajemne poznanie się, poznanie kultur i obyczajów oraz nawiązanie nowych przyjaźni.

Emocji było co niemiara, ale pobyt w Malborku to nie tylko mecze. Młodzież miała okazję zwiedzić zamek i integrować się podczas gry ulicznej, przeprowadzonej przez malborskich harcerzy.

We wtorek goście udali się na wycieczkę do Gdańska i Sopotu a w środę, przed wyjazdem, pływali razem z naszymi rolkarzami oraz z burmistrzem Markiem Charzewskim na smoczych łodziach.

Grupa z Monheim spała w domach zawodników UKS Bombek, dzięki czemu integracja była jeszcze głębsza, a czas spędzony wspólnie dostarczył z pewnością niezapomnianych wrażeń. Za rok rewizyta, tym razem malborscy sportowcy pojadą do Niemiec.

Projekt uzyskał dofinansowanie z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

	http://m.82-200.pl/2018/05/orig/dsc-1080-3016.jpg