środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Burmistrzowie z wizytą w zakładach Organika S.A.

2018-05-28 13:37:02 (ost. akt: 2018-05-28 13:42:55)

22 maja 2018 r. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz Zastępca Burmistrza Jan Tadeusz Wilk odwiedzili Malborskie Zakłady Chemiczne Organika S.A.

Zakłady Chemiczne Organika S.A. to czołowy producent elastycznej pianki poliuretanowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Organika tworzy międzynarodową grupę kapitałową obejmującą 10 spółek zależnych prowadzących działalność w Czechach, Rosji, Bułgarii, Rumunii, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie, a także na Białorusi. Posiada nowoczesne zakłady produkcyjne zarówno w kraju jak i zagranicą.  W Polsce do największych należą zakłady w Malborku i Pogalewie Wielkim oraz specjalistyczna przetwórnia w Częstochowie. Jest jakościową marką i wiarygodnym partnerem dla producentów działających w wielu branżach, m.in. meblarskiej, motoryzacyjnej, budowlanej. Wdraża strategię rozwoju zgodną z najwyższymi standardami ekologicznymi. Dokonuje wszelkich starań, aby być odpowiedzialnym pracodawcą, dbającym o aktywny dialog z pracownikami oraz ich rozwój zawodowy. Działa wg systemu ISO 9001.

Malborskie Zakłady Chemiczne Organika S.A. są laureatem licznych wyróżnień i nagród za osiągane wyniki, współpracę z Partnerami oraz prowadzone działania w zakresie dalszego rozwoju firmy. Ostatnie z nich to Lider Nowych Technologii w roku 2016.

Celem spotkania było zapoznanie się z nowym dyrektorem zakładu Panem Krzysztofem Żakiem oraz dalszymi planami rozwoju firmy. Rozmawiano także o współpracy w zakresie poprawy jakości miejsc parkingowych przy zakładzie.