Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Międzynarodowy Turniej Hokeja na rolkach

2018-05-28 10:35:58 (ost. akt: 2018-05-28 11:23:46)

18-20 maja na malborskim rolkowisku odbył się międzynarodowy turniej hokeja na rolkach z udziałem 8 drużyn. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Bielsko Biała, Wrocław, Szczecin, Gdynia, Tczew, Tczew/Morąg, kadra U18 na rolkach, gospodarze Bombers Malbork i goście z miasta partnerskiego Monheim.

Od piątku łącznie w trzy dni rozegrano rekordową liczbę meczy - 28. Bezkonkurencyjni byli zawodnicy Luce Bielsko Biała, w którego składzie zagrali tacy zawodnicy jak między innymi Maciej Urbanowicz - reprezentant Polski w hokeju na lodzie zawodnik, który ostatnie cztery sezony reprezentował Comarch Cracovia Kraków. II miejsce wywalczył zespół, który będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Świata w hokeju na rolkach w kategorii U18 we Włoszech w dniach 14-22 lipca 2018. W składzie kadry U18 zagrali wychowankowie UKS Bombek SP3 - Michał Nawrocki i Michał Sadowski. III miejsce zajął zespół Sparta Szczecin, kolejne mejsca zajęli : WTH Wrocław, Bombers Malbor, Monheim Skunks, połączone siły zawodników z Tczewa i Morąga oraz Grizzlies Gdynia. Organizatorem zawodów był UKS Bombek SP3, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, SP3, OsiR Malbork oraz rodzice małych zawodników naszego Klubu za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski -Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

Nadesłał: Sławomir Nawrocki