Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Koncert "Muzyczna podróż po krainie bajek" z okazji III Wiosennych Dni Seniora i Dnia Matki

2018-05-28 10:39:27 (ost. akt: 2018-05-28 15:06:25)

Wspólnym koncertem "Muzyczna podróż po krainie bajek" z okazji III Wiosennych Dni Seniora i Dnia Matki zakończyła się polsko-niemiecka wymiana artystyczna pomiędzy studiem wokalnym „Balbiny” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji pod kierunkiem Marii Seibert i Chórem Dziecięcym i Młodzieżowym z partnerskiego Miasta Monheim nad Renem w Niemczech, prowadzonym przez Danę Drechsel. Koncert uświetnił występ grupy tanecznej „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy.

Gości przywitali burmistrz Marek Charzewski oraz przewodnicząca Rady Seniorów Teresa Żelazo. Koncert poprowadzili Martyna Jażdżewska i Klaudiusz Borówka.
To była prawdziwa podróż po krainie bajek. Młodzież z Niemiec wykonała przepiękne piosenki, między innymi z filmów Disneya jak „Król Lew”, „Piotruś Pan”, „Mała Syreka”, „Kraina Lodu” oraz ze znanych musicali jak „Romeo i Julia” oraz „Metro”. Nie zabrakło też utworów zaśpiewanych wspólnie, do których wokaliści przygotowali się podczas kilkudniowych warsztatów przeprowadzonych w ramach wymiany.

Na zakończenie podziękowania otrzymali wszyscy wykonawcy, a w szczególności opiekunowie poszczególnych grup oraz Katarzyna Fabiańska z Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą, która koordynuje partnerską współpracę miast i była zaangażowana w projekt wymiany pomiędzy Balbinami i chórem z Niemiec.

Spotkanie to było efektem wizyty Balbin i seniorów w listopadzie ubiegłego roku w Monheim. Okazało się, że pomiędzy oboma zespołami nawiązała się prawdziwa przyjaźń, nie tylko artystyczna, dlatego już dziś planowana jest rewizyta w Niemczech w przyszłym roku.

Wymiana otrzymała dofinansowanie z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.