Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Sukcesy MAL WOPR w Brodnicy i Chojnicach

2018-05-28 09:00:30 (ost. akt: 2018-05-28 09:01:17)

Podczas gdy niemal cała ekipa MAL WOPR walczyła o medale i rekordy na otwartej pływalni w partnerskim mieście Nordhorn w Niemczech, w kraju o sukcesy zadbał najmłodszy zawodnik malborczyków, ośmioletni Kacper Patoka.

Nasz mały mistrz po raz kolejny pokazał się z doskonałej strony tym razem startując w Brodnicy w zawodach Grand Prix o Puchar Burmistrza tego miasta. Kacper startował dwukrotnie na dystansach 25 metrowych. W obu wyścigach nie dał żadnych szans swoim rywalom i zarówno w stylu dowolnym jak i motylkowym stanął na najwyższym stopniu podium. Warto dodać, że jedną długość pływalni stylem dowolnym pokonał w czasie nowego rekordu życiowego, a mianowicie w 18,89s. Dwa złote medale i zdobyte w obu wyścigach wyniki punktowe pozwoliły mu także na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej dzięki czemu nasz zawodnik mógł cieszyć się ze statuetki dla najlepszego ośmiolatka zawodów w zestawieniu 15 pływaków. Warto też dodać, że dwa złote medale Kacpra uplasowały MAL WOPR na doskonałym drugim miejscu w klasyfikacji medalowej dziewięciu punktujących klubów. Naszemu zawodnikowi należą się wielkie brawa bowiem to już drugie zawody, w których z powodzeniem reprezentuje nasz klub w Polsce.

Sukces zanotowała też na swoim koncie niezawodna Paulina Cierpiałowska. Podczas nieobecności malborskiego klubu, w Chojnicach odbyła się druga runda Ligi Wojewódzkiej Młodzików w Pływaniu. W związku z tym, że o wyniku końcowym decydowała suma punktów za dwa spośród czterech startów w obu rundach, o miejsce Pauliny mogliśmy być spokojni. Przewaga wypracowana w pierwszej rundzie ani przez moment nie została zagrożona. Z przewagą 133pkt Paulina została najlepszą trzynastolatką w województwie pomorskim, co nie powinno dziwić zważywszy na aktualny poziom sportowy naszej pływaczki. Paula pozostawiła w polu w polu 47 pomorskich trzynastolatek. Warto też dodać, że już w dwa dni po powrocie z Nordhorn trójka zawodników MAL WOPR, którzy znajdują się w składzie Kadry Wojewódzkiej wyjechała na zgrupowanie Kadry do Wałcza. Obok Pauliny, formę na Mistrzostwa Polski w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu szykują Nadia Walentynowicz oraz Jakub Grapentyn. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy w najważniejszych zawodach sezonu, które odbędą się w drugi weekend czerwca w Gorzowie Wielkopolskim pokażą maksimum swoich możliwości.

Informacja: MAL WOPR Malbork