Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wolontariusze z Filipin w Szkole Podstawowej nr 6

2018-05-25 10:36:14 (ost. akt: 2018-05-25 10:40:52)

W dniach od 21 do 23 maja gościliśmy w Malborku wolontariuszy z Filipin i Nepalu. Młodzi obcokrajowcy przyjechali, by spotkać się z młodzieżą, która w lutym br. uczestniczyła w „Euroweeku” – warsztatach, podczas których rozmawia się głównie w języku angielskim. Oprócz tego wolontariusze organizują ciekawe zajęcia oraz zaznajamiają z kulturą i tradycjami, jakie panują w krajach, z których pochodzą. Jest to po prostu nauka poprzez zabawę.

Na Maureen Antonette (Filipiny) i Sangam Grg (Nepal) przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym na pewno miło będą wspominać Malbork. W poniedziałek, udało nam się spotkać, aby w miłej atmosferze porozmawiać o sobie i swoich zainteresowaniach, szkoląc przy tym umiejętność porozumiewania się w obcym języku. Wtorek okazał się być dniem pełnym wrażeń, ponieważ z samego rana wolontariusze odwiedzili nas na lekcjach. Sangam przyjechał do nas - do Szkoły Podstawowej nr 6. Uczniowie w naszej szkole wychodzili z lekcji bardzo zadowoleni, ponieważ każda klasa miała możliwość poczuć się jak w Nepalu. W końcu mogliśmy wykazać się znajomością języka angielskiego, którego prawie każdy z nas uczy się od dziecka. Jeszcze bardziej podobało nam się popołudniowe spotkanie w mieście. Pokazałyśmy naszym gościom park i ciekawe miejsca, w których lubimy przebywać. Największe wrażenie wywarł jednak na nich zamek krzyżacki, którego tajemnice zgłębili razem z przewodnikiem.
To były niezapomniane chwile, wspaniale było zobaczyć się znowu z wolontariuszami. Takie spotkania nie tylko sprawiają mnóstwo przyjemności, ale również dają satysfakcję. Dzięki nim, stajemy się bardziej otwarci i mamy okazję poćwiczyć język, którego znajomość przyda się nam w wielu sytuacjach. Już nie możemy się doczekać następnej wizyty!


Nadesłały: Uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku