Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

Pięćdziesiąt medali MAL WOPR w Niemczech

2018-05-24 11:43:18 (ost. akt: 2018-05-24 11:47:11)

Siedemnasty już wyjazd zawodników MAL WOPR do partnerskiego miasta Nordhorn w Niemczech za nami. Na otwartej, 50-metrowej pływalni, nasi zawodnicy walczyli nie tylko z rywalami ale i niesprzyjającą pogodą. Przenikliwe zimno panujące w nocy, a także wiatr w ciągu dnia z pewnością nie pomagały w osiąganiu wyjątkowych wyników czasowych. Mimo to ekipa MAL WOPR w 43 Międzynarodowych Zawodach Pływackich, uczestnicząc w tych zmaganiach po raz 17, poprawiła wynik wszech czasów w liczbie zdobytych medali.

Nasi pływacy wywalczyli aż 50 medali, w tym 17 złotych, 18 srebrnych i 15 brązowych. W ciągu dwóch dni zmagań liczba zdobytych medali podopiecznych Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej rosła w zawrotnym tempie. Tradycyjnie już jako pierwsza na listę medalową wpisała się Liliana Szpaczyńska płynąc w sobotnie przedpołudnie dystans 200m stylem klasycznym. Nasza pływaczka wywalczyła w tej konkurencji złoty medal i zapoczątkowała wspaniałe pasmo występów naszych zawodników. W trakcie zawodów Lila dorzuciła jeszcze do swoich zdobyczy kolejne złoto na dystansie o połowę krótszym, również w stylu klasycznym.
Bohaterów zawodów w Niemczech było wielu. Jak zwykle nie zawiodła Paulina Cierpiałowska, która była bezkonkurencyjna we wszystkich swoich startach i przywiozła z Nordhorn pięć złotych medali. Komplet pięciu medali we wszystkich swoich startach zdobył też duet braci Grapentyn. Starszy Jakub, który ostatni rok z pewnością może zaliczyć do najlepszych w swojej karierze, wywalczył cztery złota i jedno srebro, zaś młodszy dziesięcioletni Patryk, mógł cieszyć się z dwóch złotych i trzech brązowych krążków zdobytych w fantastycznym stylu. Cztery srebra i jeden brąz to dorobek coraz lepiej spisującej się w zawodach Aleksandry Ziemińskiej. Ola wciąż pracująca nad techniką pływania, ma w zanadrzu wiele jeszcze możliwości na poprawę wyników czasowych. Kolejni dwaj bracia w naszym klubie czyli Konrad i Dawid Patoka także spisali się wyśmienicie zdobywając złoto i dwa srebrne – starszy Konrad oraz złoto i brąz – młodszy Dawid. Cztery krążki na przepięknym obiekcie w Niemczech wywalczył Kamil Czarnota, który mógł cieszyć się ze złota i trzech srebrnych medali. Trzy medale z kolei to dorobek; Nadii Walentynowicz, która zdobyła w Nordhorn komplet kolorów oraz Wiktora Ołdziejewskiego dumnie prezentującego trzy brązy. O jedną „blachę” mniej wywalczyli; Sławomir Szpaczyński i Magda Mroczek (po dwa srebra), Mikołaj Szraga (srebro i brąz), oraz Cezary Gwiazdowski (dwa brązy). Po jednym medalu z kolei dorzucili do dorobku naszej reprezentacji; Nikola Zborowska (srebro), Michalina Zielska i Maciej Kowalski oraz debiutujący w Nordhorn, Patryk Gross (medale brązowe). Ostatnią punktującą w klasyfikacji medalowej była Anna Czerwińska, która również debiutowała na niemieckiej pływalni i od razu w swoim pierwszym starcie zdobyła dwa srebrne medale.
W 43 Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Nordhorn w Niemczech, udział wzięło blisko 1000 zawodników z kilkudziesięciu klubów z Holandii, Danii, Niemiecm, a także nasz polski team. Ciekawostką niech będzie fakt, że najwięcej klubów zjechało do Nordhorn z… Holandii, a nie z Niemiec bowiem nasze niemieckie miasto partnerskie znajduje się bardzo blisko granicy z Holandią. Zawodnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach w ciągu dwóch dni zawodów. W trakcie wyjazdu był czas nie tylko na emocje sportowe. Nasi zawodnicy zwiedzali miasto, integrowali się z gospodarzami realizując projekt z zakresu ochrony środowiska wodnego oraz rozgrywając mecze piłki nożnej i siatkowej. Malborczycy z zapałem korzystali też z atrakcji wodnych w postaci zjeżdżalni, 10-metrowej wieży do skoków, basenu z falami, a także grillowali i zwyczajnie odpoczywali. Warto dodać, że wyjazd został poprzedzony seminarium przygotowawczym, w trakcie którego nasi zawodnicy i ich rodzice mogli uczestniczyć w wykładzie poświeconym naszemu sąsiadowi, przygotowali też podziękowania dla zaprzyjaźnionego klubu WASPO, a także podzieli się obowiązkami w trakcie pobytu i realizacji programu.

Archiwum: MAL WOPR Malbork

http://m.82-200.pl/2018/05/orig/1368521680-logo-pnwm-dopisek-poziom-rgb-2993.jpg
Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie ci, którzy wspierają rozwój naszego klubu i zawsze służą mu pomocą. Wielkie podziekowania dla władz miasta Nordhorn oraz działaczy i trenerów zaprzyjaźnionego już klubu pływackiego WASPO Nordhorn, dzięki którym nasz wyjazd był możliwy i pełen atrakcji. Udział w zawodach wspierała fundacja Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży, a także Urząd Miasta Malborka za co wszyscy bardzo serdecznie dziękujemy. Największe podziękowania należą się Rodzicom zawodników, ale również Przyjaciołom naszego klubu, którzy są z nami zawsze, zawsze można na nich liczyć i jak nikt doceniają pracę zarówno zawodników jak i trenerek. Słowa podziękowań kierujemy do Joanny Kos, Doroty Patoki, Małgorzaty Zuchniewskiej, Sylwiany Szpaczyńskiej, Arkadiusza i Edyty Jendruszewskich oraz Wiesławy i Sławomira Mroczek. Wszystkie zdobyte medale, chwile szczerych wzruszeń i poczucia dumy dedykujemy tym, którzy wspierają działalność Sekcji Pływackiej MAL WOPR.