Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Medalowy dzień zawodników Delfina

2018-05-18 13:28:49 (ost. akt: 2018-05-18 19:33:40)

Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie były jednym z wielu istotnych sprawdzianów formy zawodników MKS Delfin Malbork. Zawody, rozgrywane w Gdańsku, 12 maja, okazały się szczęśliwe zarówno dla doświadczonych zawodników, jak i dla debiutantów.

http://m.82-200.pl/2018/05/orig/bna2-2956.jpg
Pierwsze starty ma za sobą Dominika Rzepka, która zajęła 26 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz na tym samym dystansie płynąc stylem grzbietowym była 22. Wśród debiutujących zawodników możemy wyróżnić również Nadię Szczepańską oraz Filipa Dylerta, którzy startując na dystansie 25 metrów stylem dowolnym zajęli kolejno 34 i 6 miejsce, natomiast na 25 metrów stylem grzbietowym odpowiednio 34 i 18. W grupie najmłodszych zawodników Delfina znalazła się również Zosia Vogelsinger, która po udanych startach w zeszłorocznej edycji tychże zawodów tym razem zajęła 11 miejsce na 50 m stylem dowolnym, a na 50 m stylem grzbietowym była 12. Jednym z istotnych sukcesów najmłodszych zawodników Delfinka jest uśmiech, który dzięki przyjemnej atmosferze stwarzanej przez starszych kolegów i koleżanki nie schodził im z buziek. Po klubowych ,,minionkach" przyszła pora na starszych pływaków, którzy również nie oszczędzili nam emocji. Pierwszą zawodniczką była Zuzia Wolanin, która zajęła 8 miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 10 miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Następnie przyszła pora na siostrę Zuzi - Klaudię, która zdobywając brąz w pierwszym starcie na 50 m dowolnym, potwierdziła swoją wysoką formę i to, że złamanie bariery 30 sekund, to tylko kwestia czasu. W drugiej konkurencji na 100 m tym samym stylem Klaudia zajęła 5 miejsce. Ostatnią zawodniczką Delfinka była Wiktoria Grabara, która po raz kolejny nie dała szans rywalkom i w obu swoich wyścigach, na 50 m kraulem i 100 m grzbietem stanęła na najwyższym stopniu podium, udowadniając tym samym, że w tym roku, nie ma sobie równych. Po Zuzi, Klaudii i Wiktorii przyszła pora na chłopców. Na 100 m stylem zmiennym bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Lauryn, a w drugim starcie na 50 m kraulem zdobył brązowy medal. Drugim zawodnikiem Delfina był Igor Jastrzębski, który po długim okresie oczekiwania, przyjechał z zawodów ze srebrnym medalem za 100 m grzbietem i wysokim 7 miejscem z wyścigu na 50 m dowolnym. Najstarszym zawodnikiem był najbardziej doświadczony Jan Rażewski, który w wyścigu na 50 m stylem dowolnym, nie dał rywalom szans, bijąc swój rekord życiowy na tym dystansie. Po tak wyśmienitym starcie i odebraniu złotego krążka, Jankowi wystarczyło jeszcze sił, żeby w drugim starcie na 100 m kraulem zająć także i prześladujące go w tym roku, 4 miejsce.

Każdy z zawodników MKS Delfin Malbork, wrócił z Gdańska z nowymi doświadczeniami, a większość z nich także z rekordami i wieloma medalami. Cieszy również fakt, że nikt z naszej drużyny nie popełnił jakiegokolwiek błędu, który pozwoliłby sędziom na dyskwalifikację! Zawody uważamy za jak najbardziej udane i jesteśmy świadomi, że była to cenna lekcja motywacji i walki o swoje marzenia!