Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Za nami etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich

2018-05-17 09:16:08 (ost. akt: 2018-05-17 13:19:30)

16 maja br. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyły się gminne eliminacje konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, przeprowadzone przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie gmin ,,Polskie Zamki Gotyckie'' z siedzibą w Olsztynie. W eliminacjach wzięło udział 15 uczniów malborskich szkół podstawowych .

Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski.

Konkurs uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Malbork Marek Charzewski. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwała Komisja, której przewodniczyła Pani Ewa Milanowska - nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap gminny mamy już za sobą. Testy pisemne przygotowane zostały przez głównych organizatorów. Przed nami Finały, które odbędą się 7 czerwca 2018 r. na zamku w Malborku. Każdą gminę reprezentować będzie dwóch finalistów, I i II miejsce etapu gminnego.

W Malborku I miejsce i tytuł laureata-finalisty zdobył Konrad Janusz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 9.

Nasze miasto w etapie centralnym reprezentować będzie Konrad Janusz - zdobywca I miejsca oraz Dominika Wrzochalska, która zajęła drugie miejsce.

Organizatorzy konkursu etapu gminnego przygotowali także nagrody za II i III miejsce:

Kategoria Szkoła Podstawowa

II miejsce- Dominika Wrzochalska , Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce- Weronika Wieliczko , Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce – Julia Ryńska , Szkoła Podstawowa nr 8
III miejsce – Andrzej Dąbrowski, Szkoła Podstawowa nr 9

Na zakończenie wczorajszych zmagań Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wręczył zwycięzcom nagrody a wszystkim pozostałym uczestnikom dyplomy.

- Gratulujemy laureatom, dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do tegorocznego konkursu – podziękowała Malgorzata Krysik, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.