Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Już wkrótce sportowa i artystyczna wymiana z młodzieżą z Monheim nad Renem

2018-05-16 11:16:45 (ost. akt: 2018-05-16 14:42:01)

Współpraca partnerska z niemieckim miastem Monheim nad Renem rozwija się bardzo intensywnie, coraz więcej grup organizuje wymiany i spotkania. Już wkrótce w ramach rewizyt (obie grupy były w Monheim w zeszłym roku) w Malborku gościć będziemy rolkarzy oraz chór dziecięcy i młodzieżowy. Pierwszą wymianę organizuje Szkoła Podstawowa nr 3, drugą Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Grupa sportowców przyjeżdża już w najbliższą sobotę, 19 maja i pozostanie u nas do środy. Rolkarzy z klubu SG Monheim Skunks (zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych) przyjmują zawodnicy UKS Bombek oraz ich rodziny. Uczestnicy będą zakwaterowani w domach gospodarzy, co z pewnością sprzyja integracji i nawiązaniu nowych przyjaźni. Głównym punktem programu będą Międzynarodowe Zawody Hokeja na Rolkach i wspólne treningi.

Kolejni goście - Dziecięcy i Młodzieżowy Chór z Monheim nad Renem (Monheimer Kinder- und Jugendchor e.V.) - przyjadą do wokalistek z zespołu Balbiny, które również przyjmą ich w swoich domach. W Malborku będą od 22 do 27 maja. Zapowiada się z pewnością bardzo rozśpiewana wymiana, ponieważ efektem wspólnej pracy będzie koncert (26.05) z okazji Dnia Seniora i Dnia Matki pod hasłem „Muzyczna podróż do świata bajek”.

Obie wymiany otrzymały dofinansowanie z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

http://m.82-200.pl/2018/05/orig/logo-pnwm-dopisek-poziom-cmyk-2933.jpg