Poniedziałek, 20 marca 2023. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Duet Antoni „Ziut” Gralak i Maciej Pruchniewicz zagrają w Malborku!

2018-05-16 10:48:42 (ost. akt: 2018-05-16 10:50:22)

Już w maju dwie ikony polskiej muzyki zagrają koncert w ramach Zamkowych Kameraliów! Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku już teraz zapraszają do Karwanu 25 maja (piątek) o godz. 18:00 na wodospad dźwięków w wykonaniu tego światowej klasy duetu.

W wykonaniu tych dwóch panów posłuchamy muzyki filmowej skomponowanej przez Gralaka oraz najnowszych i najbardziej nośnych utworów obu artystów. Nie wolno tego przegapić!
Koncert odbędzie się w Karwanie 25 maja (piątek) o godz. 18:00.  

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 30 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork, Starostwo Powiatowe w Malborku, Miasto i Gmina Nowy Staw oraz Przedsiębiorstwo NOGAT.

O artystach:
Antoni „Ziut” Gralak (ur. 5 maja 1955 w Boguszowie-Gorcach) – polski trębacz, kompozytor i producent muzyczny.Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Swoją trąbką nadał szlif najważniejszej ścieżce polskiego off jazzu lat 80. XX wieku.
Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo, po międzynarodową formację Universal Supersession. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, którą zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Ceniony muzyk sesyjny. Współpracuje z czołówką jazzowej sceny i wieloma gwiazdami pop, (Twinkle Brothers, R.A.P., Voo Voo, Automatik, Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Jass Tri, Universal Supersession, Wilki, Raz, Dwa, Trzy, Anna Maria Jopek, Nick Cave, Dede Bridgewater, Andrzej Smolik, Masala Sound System, Tymański Yass Ensamble, Pogodno, Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk). Nagrywa muzykę filmową i teatralną. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe
W 1999 roku założył pracownię Jasnachmura (obecnie Fundacja Wspierania Kultury), gdzie realizowane są projekty multimedialne, filmowe, kreowanie wizerunku w sieci, koncerty i festiwale.

Muzyka filmowa i teatralna
• Co słonko widziało reż. Michał Rosa
• Sezon na leszcza reż. Bogusław Linda
• Nie ma zmiłuj reż. Waldemar Krzystek
• Prawo ojca reż. Marek Kondrat
• Kroniki domowe reż. Leszek Wosiewicz
• Psy 2. Ostatnia krew reż. Władysław Pasikowski

Utworu Gralaka można posłuchać tutaj:

Maciej Pruchniewicz - Współzałożyciel legendarnej grupy Blues-Rockowej Hot Water,duńskiej formacji The Coupland,Nova Energia,Insomnia. Jeden z bardziej oryginalnych polskich gitarzystów, od kilku lat współpracujący z Antonim Gralakiem. Właściciel profesjonalnego studia nagraniowego Zaluski
Fragmentu utworu można posłuchać tutaj:

http://m.82-200.pl/2018/05/orig/plakat-05-2932.jpg