Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

III Wiosenne Dni Seniorów 23.05-26.05

2018-05-17 11:14:07 (ost. akt: 2018-05-17 11:19:08)

Burmistrz Miasta Malborka oraz Malborska Rada Seniorów zapraszają na III Wiosenne Dni Seniora od 23 do 26 maja 2018r. Imprezę honorowym patronatem objął Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

http://m.82-200.pl/2018/05/orig/nie-ruszaj-2944.jpg
INAUGURACJA
23.05 (środa) godzina 16:00 Szkoła Łacińska


W programie:
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wręczą wyróżnienia:
- "Samorząd przyjazny Seniorom - Miejsce ulubione przez Seniorów"
- "Zwyczajny - Niezwyczajny Senior"

Wykład: Aktywność fizyczna ludzi starych jako potrzeba i wyzwanie"
Michał Kubiak (ur. 1975) - doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce; absolwent politologii i organizacji pomocy społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, kinezygerontoprofilaktyki w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz studiów menadżerskich w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Całość uświetni występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej Ist. w Malborku.
PROMOCJA KSIĄŻKI
"Taki był Malbork. Wspomnienia, część druga" Piotr Topolski, Bogusław Krauze
24.05 (czwartek) godzina 16:30 Szkoła Łacińska


Promocji towarzyszy występ dzieci Grupy Tanecznej "Uśmiech" z MCKiE oraz prezentacje muzyczne przyjaciół autorów. Przed spotkaniem istnieje możliwość nabycia książki w cenie 20 zł.

Bogusław Krauze i Piotr Topolski to dwóch przyjaciół dla których historia miasta Malborka ma szczególne znaczenie, ponieważ tutaj się urodzili i wychowali. Swój zachwyt rodzinnym miastem przekazują turystom odwiedzającym zamek nad Nogatem. Mieli także wkład w odbudowę figury Madonny z dzieciątkiem, znajdującej się w niszy kościoła zamkowego. Angażują się również w działalność nowopowstałego Muzeum Miasta Malborka.

Druga część wspomnień to kontynuacja zapisu dramatów, jakie były udziałem wojennych pokoleń mieszkańców Malborka.

IMPREZA PLENEROWA
25.05 (piątek) godzina 16:00 CAW, ul. Parkowa

Zapraszamy wszystkich do zabrania ze sobą koszy piknikowych i kocyków i przyjście na "Majówkę". Będzie ognisko, będzie zabawa ludowa, którą poprowadzi DJ Tomek, będzie wspólne śpiewanie piosenek razem z grupami śpiewaczymi... Poznamy też zwycięzców Turnieju Brydża Towarzyskiego U3W o Puchar Dyrektora MCKiE.

KONCERT
26.05 (sobota) Klub 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Wyjazd młodzieży (i seniorów) do zaprzyjaźnionego miasta w Niemczego zaowocował pomysłem na wspólny występ grup młodzieżowych pt.:"Muzyczna podróż po świecie bajek, polsko-niemiecka wymiana artystyczna". Wykonawcami są: "Balbiny" z Malborka i "Monheimer Kinder und Jugendchor" z Monheim nad Renem

WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY JEST BEZPŁATNY