środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Czesław po raz pierwszy w Malborku

2018-05-14 11:20:16 (ost. akt: 2018-05-14 11:36:40)

24 maja o godz. 20 w malborskiej Alternatywie wystąpi Czesław Mozil. Jego „Spowiedź emigranta” to nowatorskie połączenie koncertu i stand-upu.

Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy?
„Czesław – spowiedź emigranta” to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów – Czesława Mozila, frontmana grupy Czesław śpiewa. Spektakl stworzony po wielu solowych występach Czesława w całym kraju. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia Czesława, opowiedziane za pomocą największych, zagranych na żywo hitów Czesława. Śpiewane. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł dostępne są na stronie internetowej www.kupbilecik.pl oraz w Alternatywie. W dniu występu trzeba będzie zapłacić 60 zł.
http://m.82-200.pl/2018/05/orig/czeslaw-2916.jpg

O ALTERNATYWIE
Alternatywa w Malborku przez lata kojarzyła się wyłącznie z muzyką i koncertami granymi na żywo. Od listopada 2017 r. lokal w dawnej fabryce cygar przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 prowadzi Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw. Nowi gospodarze kontynuują wcześniejszą tradycję, jednak dodają do niej również wiele autorskich elementów: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych, wystawy, seanse kinowe; udostępniają również lokal na prywatne imprezy.

Zarówno Alternatywa, jak i Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw, mają swoje profile na Facebooku. Tam można znaleźć bieżące informacje na temat imprez i zajęć odbywających się w niezwykłym poprzemysłowym obiekcie.