Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Rozśpiewana i roztańczona 43. Artystyczna Wiosna Młodości

2018-05-14 10:27:17 (ost. akt: 2018-05-14 10:31:13)

11 maja br. na sali Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyła się 43. Artystyczna Wiosna Młodości, zorganizowana przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla oraz Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

Dzięki występom dzieci i młodzieży z malborskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich na scenie zawitał niezwykle wiosenny i radosny nastrój choć momentami, ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, również podniosły i patriotyczny.

Uczestnicy zaprezentowali się w repertuarze wokalnym i tanecznym. Jury (Anetta Ciok – Przewodnicząca, Celina Pacanowska, Tadeusz Seibert, Marta Szewczyk, Katarzyna Fabiańska) brało pod uwagę poziom artystyczny i technikę wykonania ale również ogólne wrażenia artystyczne. Te ostatnie w każdym przypadku były ogromne i poruszające, dlatego komisja nie miała łatwego zadania. Po długich obradach postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Dodatkowo nagrodę specjalną przyznaną przez Codzienną Gazetę Internetową 82-200.pl otrzymała Helenka Organista.