Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Bezpieczniej i oszczędniej dzięki umowie z Energą

2018-05-11 08:49:27 (ost. akt: 2018-05-11 09:39:23)

9 maja br. burmistrz Marek Charzewski wraz ze Skarbik Miasta Małgorzatą Pilarską Downar podpisali czteroletnią umowę z Energa Oświetlenie na „Kompleksową usługę oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych w mieście Malbork”. Ze strony spółki swój podpis złożyli Prezes Zarządu Michał Bełbot oraz prokurent Łukasz Skawiński.

Zgodnie z umową, poza utrzymaniem infrastruktury oświetlenia ulicznego w Malborku, Energa Oświetlenie wymieni 2130 starych opraw typu sodowego na energooszczędne lampy typu LED, doświetli 14 bezpiecznych przejść dla pieszych w Malborku, które w miejscach najbardziej narażonych na kolizję wyposażone zostaną w technologię typu smart. Dobudowane zostaną również nowe punkty świetlne w 50 wskazanych przez władze miasta lokalizacjach. Do końca tego roku zmodernizuje ponad 2 tysiące lamp ulicznych w całym mieście.

W wyniku modernizacji miasto planuje zaoszczędzić około 270 000 kWh energii rocznie a nowe energooszczędne oświetlenie podwyższy nie tylko bezpieczeństwo ale podkreśli również walory architektoniczne pięknego Malborka.

- Bardzo cieszę się z zakończenia negocjacji i podpisania bardzo korzystnej dla naszego miasta umowy z Energa Oświetlenie, która pozwoli na kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Poza oszczędnościami i poprawą estetyki, poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. W wielu punktach miasta pojawi się nowe oświetlenie, doświetlonych zostanie również 14 przejść dla pieszych, o co przez wiele lat postulowali malborczycy - podsumował burmistrz Marek Charzewski.

na podstawie informacji Energa Oświetlenie