Poniedziałek, 27 czerwca 2022. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Głosuj na projekty społeczne w Malborku i okolicach!

2018-05-08 09:33:54 (ost. akt: 2018-05-08 16:15:32)

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu oraz Spółdzielnia Socjalna „Fabryka Inicjatyw”.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie
W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!
Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Malborku i okolicach rywalizują ze sobą:

Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego
Celem projektu jest zmiana oblicza malborskich szkół. Projekt ma za zadanie przeszkolić nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i średnich z zakresu postaw aktywności społecznej: wolontariat jako sposób na uwrażliwienie i odnalezienie w sobie empatii i współczucia. W ramach projektu 13 szkół z terenu miasta Malborka zostanie objętych programem Szkolnych Klubów Wolontariackich z pełną opieką merytoryczną i dydaktyczną. Zapoczątkuje to zmiany świadomości społecznej i postrzegania wolontariatu.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Projekt zakłada wyposażenie świetlic wiejskich w Kończewicach i Pogorzałej Wsi w profesjonalny sprzęt multimedialny. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, każdy bez względu na wiek i nieodpłatnie będzie miał możliwość pograć w kręgle, zmierzyć się w grach zespołowych, nauczyć się stawiać pierwsze kroki na parkiecie czy też zgubić kilka zbędnych kilogramów, a to wszystko na dużym ekranie w świetlicach wiejskich! Projekt pomoże stworzyć kolejne innowacyjne miejsca w regionie!

Spółdzielnia Socjalna „Fabryka Inicjatyw”
To może być pierwsza na Pomorzu kawiarenka naprawcza, w której z pomocą fachowców – wolontariuszy całkowicie za darmo mieszkańcy będą mogli wydłużyć życie zepsutym przedmiotom. W ten sposób domowe sprzęty, ubrania, buty, biżuteria czy rowery będą dłużej służyły zamiast trafić na śmietnik. Za jednym zamachem mieszkańcy zadbają o środowisko naturalne, ale i własną kieszeń. A przy okazji – spotkają się z innymi, pogawędzą przy kawie, herbatce i słodkiej przekąsce.
TUTAJ POZNASZ SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Dzierzgoń, Nowy Dwór Gdański, Malbork.