Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Sukces zawodników UKS Bombek SP3 w Nowym Targu

2018-05-07 09:35:58 (ost. akt: 2018-05-07 09:42:09)

Zawodnicy z Malborka wrócili z brązowymi medalami mistrzostw Polski Młodzików, które rozgrywane były w Nowym Targu. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara wychowankowie Klubu UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń odnieśli kolejny sukces. Po sezonie zasadniczym klub którego barwy nasi zawodnicy reprezentują wygrali 23 z 24 meczy w eliminacjach do MP bezpośrednio awansując do finałów mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Nowym Targu

W pierwszym grupowym meczu zawodnicy Sokołów rozgromili Cracovia Kraków aż 11:1, Michał Nawrocki strzelił 2 bramki i przy jednej asystował, Bartosz zmienił w bramce kolegę Maksymiliana Lisewskiego. W kolejnym meczu grupowym juz w pierwszej minucie Michał otworzył wynik, pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0. Jednak w kolejnych zawodnicy Unii Oświęcim zdołali wyrównać i po bardzo wyrównanym meczu zawodnicy z Torunia wygrali różnicą tylko jednej bramki dającą bezpośredni awans dp półfinałów z pierwszego miejsca w grupie bez względu na wynik ostatniego meczu. Bartek bronił bramki Sokołów z Unią cały mecz. W ostatnim meczu przeciwko GKS Tychy zawodnicy z Torunia oszczędzali siły przegrywając 5:6, Bartek oszczędzał siły na półfinał (nie bronił w meczu z Unią)Michał asystował przy jednej z bramek. W półfinale na MKS Sokoły czekali zawodnicy z Podhala Nowy Targ. Od samego początku meczu zawodnicy z Podhala atakowali bramkę Sokołów której strzegł Bartosz Grabara. Niestety w pierwszej tercji strzelili aż 4 bramki, co ustawiło mecz, który nowotarżanie kontrolowali do samego końca wygrywając aż 9:3, Michał asystował przy jednej z bramek. O brązowy medal Toruń musiał zmierzyć się z Polonią Bytom. W pierwszej tercji bytomianie strzelili jedną bramkę, co chwila stwarzając sytuacje bramkowe. Jednak zmiennik Bartka Grabary - Maksymilian Lisewski nie dał się pokonać nawet w sytuacjach "sam na sam". Na 15 minut przed końcem meczu w trzeciej tercji Michał Nawrocki strzela wyrównującą bramkę doprowadzając do dogrywki. W/g regulaminu w dogrywce zespoły grają o jednego zawodnika mniej (czyli 4x4 plus bramkarze ) co daje więcej miejsca i więcej sytuacji strzelenia bramki. W 8 minucie dogrywki wychowanek z Malborka Michał strzela zwycięską bramkę dającą brązowy medal mistrzostw Polski Młodzików. W klasyfikacji napastników Michał zajął 5 miejsce z 5 bramkami i 2 asysty grając z zawodnikami o rok starszymi od siebie. Michał od przyszłego sezonu będzie strzelał bramki dla niemieckiego zespołu DEG Dusseldorf grając na wypożyczeniu z Malborka. Jest to kolejny sukces naszych zawodników, którzy przypomnijmy w zeszłym roku także przyjechali z mistrzostw Polski z medalami. Jesteśmy pewni, że kolejni zawodnicy z Malborka pójdą w ślady swoich starszych kolegów i także będą odnosili sukcesy grając w hokeja.

A już za tydzień rusza Polska Liga Hokeja na Rolkach, w której zagrają Bombersi a także kadra U18 z dwoma zawodnikami z Malborka w składzie - Michał Nawrocki i Michał Sadowski. Kadra U18 przygotowuje się do mistrzostw Świata w hokeju na rolkach które odbędą się we Włoszech w lipcu. 19/20 maja w Malborku rozegrany zostanie międzynarodowy turniej hokeja na rolkach z udziałem 8 drużyn z całej Polski a także miasta partnerskiego Malborka - Monheim (Szczecin, Wrocław, Bielsko Biała, Gdynia, Tczew, Morąg). Dzień po rozgrywkach dorosłych zagrają młodsi w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Młodzików z udziałem 14 drużyn, ponad 200 uczestników. Dzięki współpracy obu klubów - UKS Bombek SP3 - UKS Wikingowie Elbląg na zaproszenie Wikingów czwórka naszych zawodników pojedzie na turniej międzynarodowy do Francji.
Nadesłał: Sławomir NawrockiHokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka, Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.