Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Dzień Otwarty Szkoły w II LO

2018-04-30 10:28:37 (ost. akt: 2018-04-30 09:24:36)

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, serdecznie zaprasza Gimnazjalistów, Nauczycieli, Rodziców, Przyjaciół i Sympatyków na „Dzień Otwarty Szkoły”, który odbędzie się 11 maja(piątek) 2018r. w godz. 9:00-13:00.

W programie przewidziano m.in.:
-spotkanie z Dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami
-przedstawienie oferty edukacyjnej
-prezentacja osiągnięć szkoły
-spacer po szkole
-lekcje otwarte z wybranych przedmiotów
-konkursy z nagrodami


- Nauczyciele języka polskiego przygotowali program, który pokaże ,że nie taka straszna ortografia jak ja malują; zajęcia urozmaicą różnego rodzaju rebusy i łamigłówki i loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, poza tym będzie się można wykazać znajomością bohaterów z lektur gimnazjalnych!
- Lekcja języka angielskiego poświęcona będzie ciekawym faktom z historii i kultury Wielkiej Brytanii !
- Na zajęciach z języka włoskiego przedstawiona zostanie historia flagi włoskiej, a także możliwość spróbowania słodkich smakołyków.
- Niemiecki nie jest trudny! Przekonaj się o tym i weź udział w niemieckich łamańcach językowych i zajęciach ,na których poszerzysz wiadomości o Niemczech i krajach niemieckojęzycznych.
- A to ciekawe! Hiszpański jest łatwy! Przyjdź i przekonaj się , że język hiszpański może cię zaskoczyć! Poznasz hiszpańską kulturę i kuchnię.
- Kalinka, Kalinka, Kalinka moja! Tylko w II LO konkurs wiedzy o Rosji!
- Zobacz jak wygląda sala sądowa, jakie emocje towarzyszą skazanym. Tylko w II LO masz możliwość uczestnictwa w rozprawie cywilnej i karnej.
- Zajęcia z psychologii zaktywizują Cię do rozwiązania najbardziej zawiłych zagadek kryminalistycznych. Gra logiczna „Czarne historie” pozwoli Ci wcielić się w rolę Sherlocka Holmesa – detektywa wszechczasów.

- Matematyka sprawdzi Twoją zdolność logicznego myślenia w zestawach łamigłówek logicznych.
- „Ciekawe dlaczego?” Na zajęciach z fizyki zgłębisz tajemnice z mechaniki bryły sztywnej i hydrostatyki.
- Czy zbudowałeś kiedyś robota? W II LO umożliwią Ci to zajęcia z robotyki.
- Zajęcia z chemii noszą tytuł „Laboratorium bez tajemnic” . Podczas zajęć zostaną zaprezentowane różne doświadczenia. Kto wie? Może zostaniesz następcą Marii Skłodowskiej-Curie?
- Na biologii zapoznasz się z obsługą podstawowego sprzętu-ikony rasowego biologa, czyli mikroskopu, łącznie z własnoręcznym tworzeniem preparatów.
- W zdrowym ciele zdrowy duch! Zapraszamy na gry i zabawy sportowe na hali II LO!
- Zajęcia z ratownictwa medycznego pokażą Ci jak postępować z poszkodowanymi
w wypadkach komunikacyjnych i jak udzielać pierwszej pomocy
- Na każdego odwiedzającego czekają upominki!!!!