Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Pierwsze spotkanie młodzieży z Trok na Litwie i I LO w Malborku

2018-04-30 08:54:41 (ost. akt: 2018-04-30 09:02:47)

27 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcące w Malborku odwiedziła grupa niezwykłych gości – młodzież z miasta Trok na Litwie wraz z dyrektorem ich szkoły Marianem Kuzborskim, który przy okazji spotkania dotyczącego Festiwalu Kultury Dawnej miał okazję porozmawiać również z dyrektorami malborskich placówek oświatowych.

Odwiedziny były częścią współpracy partnerskiej miast. Wizyta rozpoczęła się tradycyjnie od zwiedzania zamku. Następnie goście zostali oficjalnie przywitani w urzędzie miasta przez burmistrza Marka Charzewskiego.

Po przerwie na obiad Litwini udali się do I LO. Zostali oni przyjęci przez grupę uczniów, z którą szybko nawiązali kontakt. Uczestniczyli również w zakończeniu roku dla trzecich klas oraz zwiedzili część sal.

Po wizycie w szkole, polsko-litewska grupa udała się do Osady nad Wisłą. Tam odbyła się największą integracja młodzieży, która spędziła wspaniały czas przy grach, zabawach i śpiewie. Wszyscy udali się do swoich domów dopiero późnym wieczorem.

- Mamy nadzieję że to nie koniec współpracy tych dwóch miast i jeszcze niejednokrotnie będzie okazja do międzynarodowych spotkań w Malborku lub w Trokach – podkreślają uczniowie O LO.

Tekst: Marcin Oliński, I LO w Malborku