Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Spotkanie z malborską branżą turystyczną

2018-04-30 08:49:55 (ost. akt: 2018-04-30 08:55:27)

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Karwanie Muzeum Zamkowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej miasta Malborka.

Po przywitaniu gości przez Burmistrza Marka Charzewskiego, głos zabrał Zastępca Dyrektora Rafał Mańkus. Przedstawił on ofertę dotyczącą Muzeum Zamkowego w Malborku. Obecnie pod malborską opieką znajdują się już trzy zamki – w Malborku, Kwidzynie oraz Sztumie. Planowane są działania mające na celu wprowadzenie biletu, który umożliwi zwiedzanie wszystkich trzech zamków. Mniej przyjemną informacją był fakt odwołania planowanej na czerwiec imprezy „Malbork Pod Skrzydłami Husarii” ze względów finansowych.

Dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji Aleksandra Kapejewska nakreśliła nadchodzące w 2018 roku imprezy. Planowane jest uruchomienie telebimu na którym wyemitowane zostaną mecze Mistrzostw Świata Piłki Nożnej, które rozegra nasza reprezentacja.

Działania na sezon 2018 przedstawił również Prezes Centrum Aktywnego Wypoczynku Piotr Sadowski. Zbliżające się turnieje przyniosą ze sobą wielu zagranicznych uczestników, którzy skorzystają z usług lokalnych przedsiębiorców.

Dyrektor nowej jednostki Muzeum Miasta Malborka Dorota Raczkowska, podzieliła się dotychczasowymi działaniami oraz przedstawiła plany na przyszłe funkcjonowanie muzeum. Pierwsza wystawa czasowa ma być otwarta w czerwcu i będzie przedstawiać historię mieszkańców Malborka, którzy mieli ogromny wkład w rozwój tego miasta.

Podczas spotkania branża dzieli się swoimi opiniami, propozycjami, poznają nowe publikacje i ma możliwość zaangażowania się we wspólne działania z jednostkami samorządu.