Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

2018-04-28 10:27:33 (ost. akt: 2018-04-28 10:36:27)

Przez dwa minione dni trwało w Malborku radosne święto osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Społeczność Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego w Malborku zorganizowała pod patronatem Starosty Malborskiego, Burmistrza Miasta Malborka i Dziekana Dekanatu Malbork - obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W pierwszym dniu Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, uczniowie i ich rodzice, a także zaproszeni goście, wzięli udział w uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji osób niepełnosprawnych, ich rodzin i tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pracują i pomagają osobom dotkniętym niepełnosprawnością.
Drugiego dnia w Karwanie mogliśmy zobaczyć występy uczniów SOSW w Malborku oraz zaproszonych gości z innych malborskich placówek. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy wspaniałych młodych artystów. Piosenki, tańce, przedstawienia teatralne, popis akrobacji psa, a do tego wystawa prac podopiecznych i słodki poczęstunek, wszystko to pozwoliło pokazać prawdziwe oblicze osób dotkniętych niepełnosprawnością i doświadczyć pełnej gamy uczuć i emocji.

Tegoroczne obchody już za nami, ale już dziś zapraszamy na spotkanie w przyszłym roku. Do zobaczenia.
SOSW Malbork