środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Koncert chóru Kameralny Wyższej Szkoły Muzycznej w Piteå (Szwecja) oraz Chóru "Lutnia"

Zapraszamy na koncert chóru Kameralny Wyższej Szkoły Muzycznej w Piteå (Szwecja) oraz Chóru "Lutnia" który odbędzie się w poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 16:30 w kościele św. Jana Chrzciciela w Malborku.

Chór Kameralny Wyższej Szkoły Muzycznej w Piteå został utworzony przez profesora Erika Westberga w 1990 roku. Liczy on obecnie około 30 chórzystów, studiujących na różnych kierunkach w Wyższej Szkole Muzycznej w Piteå.

Repertuar chóru zawiera dzieła a-cappella od okresu romantyzmu do współczesności. Chór miał wiele prawykonań kompozycji Jana Sandströma, Jana Ferma, Emila Råberga oraz wielu kompozycji napisanych przez studentów uczelni studiujących kompozycję w Wyższej Szkole Muzycznej.

Chór nagrał również kilka płyt wydanych w formie CD: “ Den blomstertid nu kommer” (1999), ”Music for a While” (2003), ”En ny himmel” (2007), ”To See a World” (2015) jak również płytę zbiorową z dziełami Wilhelma Petersona-Bergera, wydana przez NAXOS (2009).

Chór wykonał też wiele dużych dzieł muzycznych, takich jak: ” IX Symfonia” Bethovena z Orkiestrą Symfoniczną z Göteborga, ”Oratorium” J.S.Bacha z orkiestrą Opery z Norrland, ”Pasję wg św. Mateusza” z Orkiestrą Symfoniczną Wyższej Szkoły Muzycznej w Piteå, ”Carmina Burana” Orffa z tą samą orkiestrą. na koncert, który odbędzie się 30 kwietnia w kościele św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zapraszają Malborskie Stowarzyszenie Chóru Lutnia oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Wstęp bezpłatny. Początek koncertu godz. 16:30.
http://m.82-200.pl/2018/04/orig/szwecja18-page-001-2857.jpg