Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Konkurs plastyczny „Kocham przyrodę – dbam o wodę”

2018-04-26 17:58:40 (ost. akt: 2018-04-26 18:09:59)

Tradycyjnie w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza tydzień poprzedzający Dzień Ziemi to „Tydzień Ekologiczny”. W tym szczególnym tygodniu tematem głównym jest dbanie o naszą planetę. Poprzez realizacje różnorodnych zadań u dzieci kształtowana jest postawa proekologiczna.

W tym roku w Przedszkolu nr 5 wprowadzono innowację, ogłaszając Konkurs Plastyczny „Kocham przyrodę – dbam o wodę” dla wszystkich przedszkoli miasta Malbork. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, w tym głównie kształtowanie świadomości na temat konieczności oszczędzania wody oraz stworzenie warunków do rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych i rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i jego kreatywności.

Na konkurs wpłynęły 24 prace z 8 malborskich placówek. Każda praca inna i niepowtarzalna, w odmienny sposób ukazująca problem oszczędzania wody.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 24 kwietnia. Oprócz nagrodzonych dzieci przybyli rodzice i panie nauczycielki, które sprawowały artystyczną opiekę nad pracami dzieci. Rozdanie nagród zostało poprzedzone programem artystycznym pt „Historia kropelki wody” przedstawionym przez grupę „Jeżyki”. Po rozdaniu nagród oczywiście były pamiątkowe zdjęcia bo takie chwile warto uwieczniać.

Tekst: Beata Okrucińska zdjęcia :archiwum przedszkola