środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

"Mistrz klawiatury" w Szkole Podstawowej nr 2

2018-04-26 17:48:26 (ost. akt: 2018-04-26 17:54:08)

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Klawiatury”. Była to już czwarta edycja zmagań uczniów w szybkim pisaniu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas IV-VI i VII z oddziałami Gimnazjum.

Młodsza grupa zmierzyła się z tekstem przygotowanym wcześniej przez nauczycieli Informatyki w programie Q-typing mierzącym czas pisania, błędy oraz liczbę znaków na minutę. Starsi uczniowie również przepisywali ten sam tekst w programie Q-typing oraz przygotowywali i edytowali tekst w programie Microsoft Word, gdzie m.in. musieli wstawiać i rozmieszczać w tekście zdjęcia oraz używać przypisów i inicjału. Kolejny raz poziom konkursu był bardzo wysoki a ocenianie i klasyfikowanie prac uczniów nie należało do najłatwiejszych. Poniżej zamieszczamy najlepszych uczniów z poszczególnych kategorii wiekowych:

Klasy IV-VI:
I miejsce – Jakub Niekurzak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku
II miejsce – Bartosz Płaza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku
III miejsce – Wiktor Szmid ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku
Klasy VII i oddziały Gimnazjum:
I miejsce – Bartłomiej Majewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku
II miejsce – Michał Sajkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku
III miejsce – Kacper Michna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku
Każdy uczestnik otrzymał cenną nagrodę i dyplom.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczniom za udział a nauczycielom za rzetelne i merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursu.
Dziękujemy również sponsorom nagród, którymi byli:
NZOZ Remedium Malbork, helion.pl Księgarnia internetowa, EATON, DATA-KOMPUTERY, PPH RARYTAS, Karolina Cyrny, Magdalena Wronka oraz Łukasz Duszyński.