Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Zaproszenie do współorganizacji II edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

2018-04-26 11:43:53 (ost. akt: 2018-04-26 11:53:37)

22 września 2018 roku na Politechnice Gdańskiej odbędzie się II edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza do współorganizacji wydarzenia. Poniżej treść zaproszenia:

Szanowni Pomorscy Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół województwa pomorskiego,

Zapraszamy uczniów i nauczycieli chętnych do współpracy w organizacji II edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, która odbędzie się 22 września 2018 roku na Politechnice Gdańskiej.

Poszukujemy osób, które nie boją się wyzwań, mają zdolności organizacyjne i pragną współtworzyć projekt o regionalnym zasięgu.
Temat tegorocznej edycji to Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce. Podczas jednodniowej interdyscyplinarnej konferencji najzdolniejsi uczniowie z Pomorza zaprezentują swoje referaty z zakresu takich dziedzin, jak biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka i nauki humanistyczne (literatura, filozofia, historia sztuki). Każdą dziedzinę koordynować będzie zespół składający się z 5 uczniów i nauczyciela, który włączy się w działania organizacyjne. Uczniowie będą także brali udział w dyskusjach poszczególnych paneli. Powołane zostaną ponadto grupy promocyjne, których zadaniem będzie rozpowszechnienie informacji o wydarzeniu, zwłaszcza w środowisku uczniowskim, w dużej mierze z wykorzystaniem aplikacji komputerowych i mediów internetowych.
Serdecznie zachęcamy nauczycieli do zgłaszania zespołów uczniowskich. Prosimy o podanie danych kontaktowych, nazwiska opiekuna oraz dziedziny, którą koordynować będzie zgłoszona grupa.
Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 kwietnia.
Informacje prosimy przesyłać na adres internetowy: sekretariat@pbw.gda.pl

Informacji szczegółowych udziela:
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Arleta Kundera: uczniowska.konferencja@pbw.it.pl, tel. 58 344-01-68 w. 106

Więcej informacji o projekcie „Zdolni z Pomorza”:
www.zdolnizpomorza.pomorskie.eu

http://m.82-200.pl/2018/04/orig/zdolni-2843.jpg